Konami podobno pracuje nad nowymi grami z serii Metal Gear, Silent Hill i Castlevania

Konami podobno pracuje nad nowymi grami z serii Metal Gear, Silent Hill i Castlevania

Konami może przywrócić do życia kilka swoich najpopularniejszych, ale nieco porzuconych w ostatnich latach marek. Przecieki wspominają o remake'ach i nowych odsłonach Metal Gear, Castlevanii i Silent Hill, które podobno zostały potwierdzone przez wiele źródeł zbliżonych do tych projektów. 

Zgodnie z raportem oryginalne gry Metal Gear Solid otrzymają remastery, dostosowujące je do nowoczesnych platform, podczas gdy prace nad nowym głównym projektem są skupione wokół Metal Gear Solid 3: Snake Eater. W tym przypadku możemy otrzymać kompletny remake, a projekt ten podobno zaangażowane jest singapurskie studio Virtuos. Studio pracowało wcześniej nad głośnymi grami, takimi jak Uncharted 4, Outer Worlds, Jedi: Fallen Order, Dark Souls Remastered i innymi, gdzie wspomagały głównych producentów w pracach nad grami i przy portowaniu na inne platformy.

Konami może przywrócić do życia kilka swoich najpopularniejszych, ale nieco porzuconych w ostatnich latach marek.

Konami podobno pracuje nad nowymi grami z serii Metal Gear, Silent Hill i Castlevania

Kontynuując doniesienia z obozu Konami, powrót Castlevanii jest najwyraźniej przygotowywany przez wewnętrzne studio firmy z siedzibą w Japonii i jest opisany jako „nowa interpretacja” tej liczącej sobie już 35 lat serii.

Potwierdzając inne niedawne doniesienia, źródła podają również, że trwają prace nad kilkoma projektami Silent Hill. Podobno nad tymi tytułami pracują studia spoza Konami, w tym „wybitny japoński deweloper”. Według źródeł Konami stało się otwarte na współpracę z zewnętrznymi studiami po słabych wynikach takich tytułów jak Metal Gear Survive i Contra: Rogue Corps oraz niedawnych działaniach restrukturyzacyjnych.

Wszystkie wyżej wymienione marki od wielu lat nie doczekały się żadnej nowej odsłony na dużych platformach, ponieważ Konami postawiło skoncentrować się na grach mobilnych i free-to-play. Fani z pewnością są więc wygłodniali i czekają na nowe odsłony ulubionych serii, chociaż eFootball zdaje się nieco tłumić ich nadzieje. Jak na razie radzimy jednak podchodzić do tych rewelacji jak do typowej plotki, przynajmniej dopóki wydawca nie ogłosi czegoś oficjalnie. Nie da się jednak ukryć, że aż dziw bierze, iż mając tak popularne marki w swoim portfolio, Konami zupełnie je porzuciło w ostatnich latach. Szczególnie że takie projekty, jak choćby netflixowy serial Castlevania, zdawał się idealną okazją do zapowiedzi nowej odsłony tej kultowej serii. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konami podobno pracuje nad nowymi grami z serii Metal Gear, Silent Hill i Castlevania

 0