Krux otwiera się na rynek zasilaczy i to nie byle jakich, bo na platformie CWT

Krux otwiera się na rynek zasilaczy i to nie byle jakich, bo na platformie CWT

Krux, a właściwie Xi NuoTech, czyli firma z siedzibą w Shenzen w swoim portfolio ma całkiem sporo polecanego przez wielu recenzentów w Polsce sprzętu dla graczy. Wygląda jednak na to, że na akcesoriach się nie skończy, ponieważ na świat wydano właśnie zasilacze Krux Generator.

Niech nie zwiedzie Was pochodzenie. Krux Generator to bowiem nie są zwykłe "chińczyki", których na rynku jest dziś zatrzęsienie. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że najnowsze zasilacze bazują na znanej i przede wszystkim porządnej platformie CWT, wyposażonej w japońskie aluminiowo-polimerowe kondensatory elektrolityczne Nichicon i Nippon Chemicon cechujące się bezawaryjnością w temperaturze sięgającej nawet 105 st. Celsjusza. Wysoka sprawność tych jednostek potwierdzona została certyfikatem 80+ Gold.

Krux Generator to nowość w portfolio znanej firmy. Platforma CWT, 80+ Gold, modularne okablowanie, pakiet zabezpieczeń i 5-letnia gwarancja

Krux Generator 850 W

Wszystkie jednostki, a jest ich trzy - 650W, 750W i 850W - oferują w pełni modularne okablowanie, nawet dla przewodów ATX 24-pin i EPS 4+4-pin. Wszystkie korzystają z topologii pełnego mostu, przetwornicy DC-DC z aktywnym PFC, LLC i SR, a ich niezawodność potwierdzona została pięcioletnią gwarancją producenta, który zastosował tutaj pełen pakiet zabezpieczeń - OCP, OPP, OTP, OVP, SCP, SIP i UVP. W każdym modelu do dyspozycji otrzymujemy jedną mocną linię +12 V i odpowiednio dla wymienionych wyżej jednostek moc na poziomie 648 W (54 A), 744 W (62 A) i 846 W (70,5 A).

Wszystkie modele cechują się kompaktowymi wymiarami, które wynoszą odpowiednio 87 x 150 x 140 mm. W zestawie z 650-watowym modelem znajdziemy złącza 1x 24-pin, 1x 4+4 EPS, 2x 6+2-pin PCIE, 7x SATA i 1x Molex. W przypadku 750-watowego i 850-watowego odpowiednika dodatkowo dorzucono jeden EPS 4+4-pin, jeden PCIE i 4x SATA. Jak kształtują się ceny? Za 850-watowy model przyjdzie nam zapłacić ok. 510 zł, koszt 750-watowej jednostki wynosi 479 zł, a jednostkę 650 W wyceniono na 429 zł. Już niedługo na nasz warsztat trafi jeden z wyżej wymienionych modeli, a więc test Krux Generator nadchodzi wielkimi krokami. Co sądzicie o tych zasilaczach? Czy w tych cenach mogą zagrozić największym graczom na rynku?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Krux otwiera się na rynek zasilaczy i to nie byle jakich, bo na platformie CWT

 0