Kupiliście pastę Arctic MX-5 i użyliście jej na procesorze? To możecie mieć problem

Kupiliście pastę Arctic MX-5 i użyliście jej na procesorze? To możecie mieć problem

W zeszłym roku Arctic wycofał część  dostaw past termoprzewodzących MX-5 rzekomo ze względu na wady produkcyjne. Problem jednak mógł być poważniejszy.

Firma Arctic od lat dostarcza na rynek świetne pasty, które stosunkiem ceny do możliwości łatwo pokonywały konkurencję. Firma ujawniła jednak, że na rynek dostarczono pastę termoprzewodzącą MX-5, która nie spełnia norm w zakresie konsystencji i trwałości. Jak mówi firma, niepokojącym objawem jest widoczne oddzielanie oleju od reszty pasty, co może powodować szybkie wysychanie produktu. Firma wydała oświadczenie, w którym mówiła: "Dla firmy ARCTIC zawsze priorytetem było dostarczanie klientom wyłącznie produktów o najwyższej jakości i trwałości. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do dostarczonych przez nas produktów, ponosimy odpowiedzialność wobec naszych klientów. Aktualne wyniki naszych stałych testów zapewnienia jakości pokazują, że niektóre partie naszego pasty termoprzewodzącej MX-5 zawierają anomalie w konsystencji i trwałości. Wadliwe produkty wykazują zwiększoną separację oleju w paście, co powoduje przedwczesne utwardzenie. Może to prowadzić do niepożądanych efektów i trudności w aplikacji".

Arctic zakończył produkcję MX-5 niewiele ponad rok od premiery. Wcześniej producent ostrzegał o  wadliwej  partii, która  przedwcześnie twardnieje. Najwyraźniej problem dotyczył  całego produktu, który został już wycofany. Jeśli korzystacie  z pasty MX-5, wymieńcie ją lepiej na inną.

Wadliwe partie wycofano z obrotu, jednak zdążyły one trafić do sklepów i z pewnością  również do niektórych klientów. Normalnie  pasta termoprzewodząca  zachowuje swoje właściwości przynajmniej rok, a w przypadku MX-5 producent deklarował nawet 8 lat. Niestety pasta twardniała znacznie szybciej, tracąc swoje właściwości  przewodnictwa cieplnego.

Choć Arctic twierdził, że problem dotyczy tylko części dostaw, problem najwyraźniej jest poważniejszy. Zaprezentowana w zeszłym roku pasta MX-5 przeszła już stan "EOL" co oznacza koniec produkcji. Arctic musiał wypuścić  niedopracowany produkt, bądź pojawiły się inne przeszkody produkcyjne, jednak patrząc na wcześniejsze ostrzeżenia, obstawiać można to pierwsze.Jeśli więc korzystacie z MX-5 w swoich zestawach, przezornie wymieńcie pastę na inną,  choćby MX-4, która jest sprawdzonym produktem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kupiliście pastę Arctic MX-5 i użyliście jej na procesorze? To możecie mieć problem

 0