Kupiliście Steam Deck? Raczej unikajcie korzystania z konsoli w czasie upałów

Kupiliście Steam Deck? Raczej unikajcie korzystania z konsoli w czasie upałów

Obecnie w całej Europie mamy do czynienia z kolejną falą upałów, a Wielka Brytania właśnie odnotowuje najwyższe temperatury w swojej historii (od czasów dokonywania pomiarów). Upały mają oczywiście wpływ na elektronikę (w ostatnich dniach testy sprzętu są nieco utrudnione w naszej redakcji) i jeśli zastanawialiście się, jak przełoży się to na działanie sprzętu, to Valve ma odpowiedź, przynajmniej odnośnie handhelda Steam Deck.

Producent opublikował dwa tweety na oficjalnym koncie Steam Deck na Twitterze, (@OnDeck), gdzie potwierdził użytkownikom, że optymalna temperatura otoczenia dla urządzenia mieści się w zakresie od 0° do 35°C. Może to być zła wiadomość w niektórych częściach świata, szczególnie w przypadku osób bez klimatyzacji. W przywoływanej już Wielkiej Brytanii temperatury przekroczyły w tym tygodniu 40°C, więc korzystanie z konsoli na zewnątrz lub nieschłodzonym pomieszczeniu na pewno nie jest zalecane w takich warunkach. 

 

Kupiliście Steam Deck? Raczej unikajcie korzystania z konsoli w czasie upałów

Drugi tweet wskazuje, że APU wewnątrz Steam Deck jest w stanie poradzić sobie z pracą nawet osiągając do 100°C, jednak po przekroczeniu tego progu prawdopodobnie wykaże oznaki throttlingu. Dodatkowo, jeśli urządzenie odnotuje 105°C, automatycznie się wyłączy, chroniąc sprzęt przed przegrzaniem.

Valve zaczęło akceptować rezerwacje na Steam Deck w lutym tego roku i stara się regularnie dostarczać sprzęt na rynek w kolejnych partiach. Większość recenzentów zachwalała handheld jako bardzo solidny system do gier (i nie tylko), podkreślając jednocześnie problemy wieku dziecięcego. Testerzy zauważają jednocześnie, że nie jest to gadżet dla typowych pecetowców, ale raczej dla graczy mobilnych, którzy chcą mieć mocniejsze urządzenie do grania w większe tytuły niż to, co oferują smartfony. 

Valve zdecydowało się również na wprowadzenia ciekawej polityki naprawy urządzenia. Firma co prawda zaleca, aby większość użytkowników nie próbowała samodzielnie naprawiać urządzenia, jednak opublikowała filmy z rozbieraniem urządzenia na części, a nawet nawiązała współpracę z popularną firmą iFixIt, aby zapewnić narzędzia do naprawy i części zamienne do urządzenia. W związku z tym widzieliśmy kilka całkiem interesujących modyfikacji Steam Decka, obejmujących np. wymianę dysku na większy, co może być jednak problematyczne dla urządzenia. Miejmy jednak nadzieję, że nikt nie będzie musiał kupować zestawu naprawczego, bo coś stopiło się w jego sprzęcie z powodu wysokich temperatur. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kupiliście Steam Deck? Raczej unikajcie korzystania z konsoli w czasie upałów

 0