Łańcuchy dostaw komputerów PC powróciły do normy. Jeden sektor jest jednak wciąż zagrożony

Łańcuchy dostaw komputerów PC powróciły do normy. Jeden sektor jest jednak wciąż zagrożony

Po wywołanych pandemią  wielomiesięcznych zawirowaniach łańcuchy dostaw komputerów osobistych w większości się ustabilizowały. Jednak jedna branża wciąż będzie odczuwać utrzymujący się w tym sektorze niedobór półprzewodników.

Dyrektor finansowy Dell, Tom Sweet, powiedział, że zawsze będą pewne problemy wpływające na łańcuch komputerów konsumenckich, ale dodał, że z ich perspektywy sytuacja mieści się już w granicach norm sprzed pandemii. Klienci nie muszą już pozostawać w domach, więc popyt słabnie - producenci nie znajdują się już pod presją ogromnej ilości zamówień. Wraz z poprawą stanu zapasów, zmniejszają się również koszty komponentów. Sytuacja właściwie się całkowicie odwróciła, bo wywołany inflacją i wcześniejszym szaleństwem zakupowym spadek popytu ma się utrzymywać nawet do 2024 roku.

Dell twierdzi, że sytuacja na rynku komputerów PC się ustabilizowała, jednak w branży serwerów wciąż są widoczne znaczne opóźnienia w dostawach.

Jednak sytuacja na rynku serwerów jest inna, ponieważ trwający niedobór półprzewodników nadal komplikuje sytuację. Podczas rozmowy na Citi 2022 Global Technology Conference w Nowym Jorku szef Della Michael Dell powiedział, że wyzwania infrastrukturalne jeszcze się nie skończyły. „Chciałbym, żeby tak było. Nadal mamy niedobory niektórych węzłów końcowych, a niektóre rodzaje krzemu są trudniejsze do zdobycia i mają dłuższe czasy realizacji” – dodał Dell.

Susquehanna International, firma zajmująca się handlem i technologią, twierdzi, że w sierpniu czasy dostaw półprzewodników wynosiły średnio 26,8 tygodnia, co oznacza, że w porównaniu z lipcem, termin ten w ogóle nie uległ poprawie. Tom Sweet uważa, że napięcie na rynku serwerów zacznie się zmniejszać dopiero w czwartym kwartale.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Łańcuchy dostaw komputerów PC powróciły do normy. Jeden sektor jest jednak wciąż zagrożony

 0