Lata mijają a Grand Theft Auto 5 nadal sprzedaje się bardzo dobrze

Lata mijają a Grand Theft Auto 5 nadal sprzedaje się bardzo dobrze

Grand Theft Auto 5 mimo upływu lat i zapowiedzi nowej odsłony serii cały czas sprzedaje się bardzo dobrze czego dowodzą nowe dane Take-Two. Również Red Dead Redemption 2 nie może narzekać na brak zainteresowania.

Kilka miesięcy temu usłyszeliśmy, że seria Grand Theft Auto sprzedaje się bardzo dobrze i w lutym 2022 roku przekroczyła 370 milionów sprzedanych egzemplarzy, z kolei w przypadku GTA 5 było to 160 mln sztuk. Po trzech miesiącach piąta część marki Rockstar Games znalazła jeszcze więcej nabywców i trafiła do 5 milionów graczy. Oznacza to, że od udostępnienia poprzednich statystyk marka Grand Theft Auto łącznie sprzedała się w 375 milionach egzemplarzy na całym świecie. Wpływ na popularność IP mogłaby mieć trylogia GTA: The Definitive Edition, aczkolwiek remastery ze względu na jakość wykonania i rozmaite błędy nie odniosły sukcesu, zaś ich sprzedaż ledwo dobiła do miliona egzemplarzy.

Dotychczas na całym świecie sprzedano 375 milionów gier z serii Grand Theft Auto.

Co więcej, premierę mobilnej wersji odświeżonego zestawu GTA: Trilogy podobno przełożono do końca roku fiskalnego 2023. Take-Two ujawnił też dane dotyczące Red Dead Redemption 2 i wynika z nich, że produkcję sprzedano w nakładzie ponad 44 mln sztuk. Podczas gdy GTA Online przynosi deweloperom regularny zysk to tego samego nie można powiedzieć o Red Dead Online, który przyciąga mniejszą uwagę. Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two przyznał, iż rozumie frustrację użytkowników Red Dead Online i że Rockstar Games zamierza dodać do tego trybu więcej treści. Nie zdradził jednak jaka to będzie zawartość ani kiedy trafi do gry.

Jak wynika z analizy ekipy Digital Foundry po pół roku od wydania GTA: The Definitive Edition wciąż daleko mu do idealnego stanu. Wprawdzie większość błędów w zadaniach została całkowicie usunięta i poprawie uległa stabilność tytułu, na która narzekaliśmy zaraz po debiucie to na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S obserwowane są spadki liczby klatek z 60 do 50. Kupiliście nowe GTA: Trilogy czy uważacie propozycję Rockstar Games za skok na kasę?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lata mijają a Grand Theft Auto 5 nadal sprzedaje się bardzo dobrze

 0