Lenovo Halo może być jednym z pierwszych flagowców ze Snapdragonem 8 Gen 1 Plus 

Lenovo Halo może być jednym z pierwszych flagowców ze Snapdragonem 8 Gen 1 Plus 

Qualcomm mógł utrzymać szybszy wariant Snapdragona 8 Gen 1 Plus w tajemnicy, zwłaszcza gdy pierwsza fala smartfonów z jego nowym SoC jeszcze nie trafiła w ręce konsumentów. Niestety, uznany informator postawił wyjawić sekret firmy, potwierdzając jednocześnie, że Lenovo Halo może być jednym z pierwszych telefonów, które otrzymają też mocniejszy wariant topowego procesora. 

Snapdragon 8 Gen 1 jest wykonany w 4 nm procesie firmy Samsung i zgodnie z poprzednim przeciekami Qualcomm może przejść na 4 nm proces technologiczny TSMC, aby uzyskać szybszy SoC. Dla przypomnienia zwykły Snapdragon 8 Gen 1 jest rozpoznawany w oprogramowaniu po numerze modelu SM8450, podczas gdy Evan Blass w swoim tweecie pisze, że Snapdragon Gen 1 Plus jest oznaczony numerem SM8475. Ten przeciek dostarcza więcej informacji, ponieważ informator twierdzi, że Qualcomm szykuje nieco szybszy wariant jeszcze w tym roku.

Lenovo Halo może być jednym z pierwszych telefonów, które otrzymają też mocniejszy wariant topowego procesora Qualcomm.

Lenovo Halo może być jednym z pierwszych flagowców ze Snapdragonem 8 Gen 1 Plus 

Biorąc pod uwagę harmonogram premiery Snapdragon 888 Plus w zeszłym roku, spodziewać można się, że Snapdragon 8 Gen 1 Plus pojawi się w czerwcu, ale będziemy na bieżąco monitorować sytuację, gdyż na plany Qualcomm mogą mieć wpływ poczynania konkurentów. Jeśli chodzi o Lenovo Halo, to nowy flagowiec chińskiego giganta otrzymać ma 6,67-calowy ekran FHD+ P-OLED 144 Hz z niesamowitą częstotliwością próbkowania 300 Hz, dzięki czemu czas reakcji panelu powinien być błyskawiczny.

Podobno Lenovo Halo ma być oferowane w wariantach pamięci RAM DDR5 o pojemności 8 GB, 12 GB i 16 GB, a jeśli chodzi o pamięć na dane otrzymać mamy UFS 3.1 o pojemności 128 GB i 256 GB. Oczekuje się, że pod maską znajdzie się duża bateria o pojemności 5000 mAh, a nie zabraknie też obsługi szybkiego ładowania o mocy 68 W. Jeśli chodzi o aparat, na tylnym panelu znajdzie się konfiguracja 50 MP + 13 MP + 2 MP, a całości dopełni pojedyncza przednia kamerka o rozdzielczości 16 MP.

Lenovo Halo mierzyć ma ponadto 8 mm grubości, a jego premiera ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku. Harmonogram premiery flagowca wskazuje, że Snapdragon 8 Gen 1 Plus może zostać zapowiedziany wcześniej, co może wynikać z nadchodzącej konkurencji, czyli Exynosa 2200 od Samsunga i MediaTeka Dimensity 9000.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Halo może być jednym z pierwszych flagowców ze Snapdragonem 8 Gen 1 Plus 

 0