MediaTek Dimensity 9000 rozgromił konkurencję. To drugi najszybszy SoC do smartfonów zaraz po Apple

MediaTek Dimensity 9000 rozgromił konkurencję. To drugi najszybszy SoC do smartfonów zaraz po Apple

MediaTek jest kojarzony głównie z chipami niskiej i średniej klasy i jak dotąd pozostawał w cieniu Samsunga, Qualcomm i innych. Niespodziewanie jednak ten król  "średniaków" pobił konkurencję, wprowadzając drugi najszybszy procesor do smartfonów na świecie. 

Ujawnione w sieci wyniki benchmarka Geekbench 5 chipów z najwyższej półki mogą być dla niektórych dość zaskakujące. Okazuje się, że tym razem topowe układy takie jak Snapdragon 888, Snapdragon 8 Gen 1 i Exynos 2200 wcale nie są na szycie tabeli wydajności, ale ustępują Dimensity 9000. Oznacza to, że mamy nowego zawodnika w kategorii wagi ciężkiej, a reszta stawki będzie z pewnością chciała szybko wrócić na pierwsze miejsce. Tylko czy MediaTek na to pozwoli?

MediaTek Dimensity 9000 zajmuje pierwsze miejsce w kategorii chipów dla smartfonów z Androidem i drugie w ogóle. Nowy SoC znajduje się zaraz za A15 Bionic, wyprzedzając wszystkich od Samsunga po Qualcomm.

Dimensity 9000 uzyskuje wynik jednordzeniowy 1278 i wynik wielordzeniowy 4410 i jest to pierwszy chipset do smartfonów z Androidem, który przełamał barierę 4000 punktów w Geekbench 5. Pomimo tak rewelacyjnych osiągów, układ ten jest jednak wciąż wolniejszy od A15 Bionic, który uzyskuje odpowiednio 1750 i 4885 punktów.

Niestety oprócz wyników wydajności, nie wiadomo nic więcej na temat układu Dimensity 9000. Nie wiadomo, w jakim smartfonie się znajdował podczas testów,  jaka jest jego wydajność energetyczna, ani czy jego wydajność nie jest dławiona pod wysokim obciążeniem. Na te pytania odpowiedź uzyskamy zapewne już wkrótce, a przynajmniej taką mamy nadzieję.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MediaTek Dimensity 9000 rozgromił konkurencję. To drugi najszybszy SoC do smartfonów zaraz po Apple

 0