Lenovo pracuje nad Chromebookiem do gier

Lenovo pracuje nad Chromebookiem do gier

Chromebooki służą do pracy czy wykonywania prostych czynności takich jak przeglądanie internetu, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów. Mało komu kojarzą się ze sprzętem gamingowym, ale nie Lenovo, które przygotowuje Chromebooka do gier.

Do sieci trafiła informacja o nowym Chromebooku Lenovo Ideapad 5, który będzie służył do grania. Urządzenie zostanie wyposażone w 16-calowy wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczości QHD (2560 x 1600 pikseli (16:10), 100% pokrycia barw sRGB, odświeżaniem 120 Hz i maksymalną jasnością 350 nitów. O ile ekran robi wrażenie to reszta specyfikacji już nie zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy gamingowe przeznaczenie Chromebooka. Wewnątrz znajdziemy procesor Intel Core i3-1215U lub Core i5-1235U. Pierwszy to 6-rdzeniowy układ o maksymalnym taktowaniu 3,30 GHz, natomiast druga jednostka zawiera 10 rdzeni 3,30 GHz. Do tego zintegrowane GPU Intel Iris Xe.

Lenovo pracuje nad Chromebookiem gamingowym wyposażonym w procesor Intela 12. generacji i zintegrowany układ graficzny Iris Xe.

CPU wspiera 8 GB pamięci RAM i dysk SSD NVMe o pojemności do 512 GB. Jest prawdopodobne, że Lenovo może sprzedawać model Core i3 jako urządzenie do gier w chmurze, a Core i5 jako laptop dla tych, którzy chcą grać w gry np. poprzez Steam czy inne tego typu platformy. Lenovo Ideapad 5 wyposażono w Wi-Fi 6 Bluetooth 5.1, 4 głośniki stereo, a także posiada 2 porty USB typu C, 2 USB typu A oraz czytnik kart microSD. Nie zabraknie też klawiatury z podświetleniem RGB. Chromebook działa oczywiście pod kontrolą ChromeOS, która raczej nie stanowi idealnego systemu dla graczy, ale pozwala odpalić m.in. GeForce Now czy tytuły z Androida. Fani grania w chmurze będą więc zadowoleni.

Nie znamy ceny ani daty premiery Lenovo Ideapad 5 i na podanie tych informacji musimy poczekać kilka tygodni. Nie jest zaskoczeniem, że Chromebooki to średni sprzęt dla graczy, ale po zamknięciu platformy Stadia firma będzie zapewne starać się promować gaming z wykorzystaniem ChromeOS. Według danych Canalys zaprezentowanych w sierpniu, Acer stał się głównym dostawcą Chromebooków w drugim kwartale 2022 roku, choć zaliczył spadek dostaw wynoszący 28%. Drugie miejsce przypadło Lenovo ze sporym spadkiem dostaw na poziomie 56%.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo pracuje nad Chromebookiem do gier

 0