LG G6 będzie mieć 5,7-calowy ekran w nietypowym formacie

LG G6 będzie mieć 5,7-calowy ekran w nietypowym formacie

Właśnie napłynęły doniesienia na temat specyfikacji najnowszego ekranu, w który prawdopodobnie będzie wyposażony nadchodzący smartfon LG G6. Wyświetlacz będzie charakteryzować się unikatowym formatem 18:9.

Informacje na temat ekranu LG dostarczył dziennik The Korea Herald. Według ich raportu rozdzielczość wyświetlacza, zwanego QHD+, to 1440x2880 przy ppi równym 564. Wyposażony jest on w technologię in-TOUCH, z sensorem dotykowym wewnątrz komórek LCD, co w teorii przełoży się na lepszą responsywność.

W porównaniu do LG G5, ramki będą mniejsze o odpowiednio 0,2 mm po bokach oraz 0,54 mm u dołu. Prawdopodobnie zatem proporcje wielkości ekranu do obudowy LG G6 będą większe niż w przypadku poprzednika. Oprócz tego Korea Herald, powołując się na informacje przekazane od LG, że bateria G6 będzie o 30% wydajniejsza.

Z racji tego, że G6 ma być nowym flagowcem koreańskiego giganta elektroniki, bardzo prawdopodobne jest, że właśnie ten smartfon będzie posiadać opisywany wyżej ekran. LG niedawno wyjawiło, że G6 ukaże się w "bardzo niedługim czasie", a więc na weryfikacje tych wieści prawdopodobnie nie trzeba będzie czekać długo. Telefon zostanie najpewniej zademonstrowany na Mobile World Congress 2017 w przyszłym miesiącu w Barcelonie.

LG na Mobile World Congress 2016

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...