LG Gram - niesamowicie lekki 17-calowy laptop z Intel Core i7

LG Gram -  niesamowicie lekki 17-calowy laptop z Intel Core i7

Twórcy laptopów prześcigają się w tworzeniu coraz lżejszych i mobilniejszych sprzętów przy jednoczesnym braku konieczności z poświęcania wielkości ekranu. Obecnie powszechnym widokiem są urządzenia oferujące 13,3 calowy wyświetlacz upakowany w urządzeniu o wielkości 12 cali. Wszystko dzięki m.in. pomniejszeniu ramek. Inne laptopy wyróżniają się małą grubością, jak Acer Swift 7, który w najgrubszym miejscu ma 9 mm. Nawet laptopy gamingowe wpadły w ten trend na pomniejszanie wymiarów w ostatnich latach, wraz z takimi inicjatywami jak Max-Q od NVIDII. Największe z popularnych wśród klientów laptopów, to te z 17 calowym ekranem i jak dotąd opierały się one modzie na odchudzanie. Aż do teraz. Wygląda na to, że LG szykuje się do wypuszczenia na rynek sporego laptopa, który dzięki dopiskowi Gram wskazuje, że sprzęt będzie wchodził w skład cienkiej i lekkiej serii urządzeń LG.

LG wprowadza na rynek kolejne smukłe i lekkie laptopy z serii Gram.

LG Gram -  niesamowicie lekki 17-calowy laptop z Intel Core i7

 

Oferta na sprzęt pojawiła się w sklepie Best Buy, niestety szybko została usunięta. Jak wiadomo jednak, w internecie nic nie ginie. Najważniejszym i największym wyznacznikiem jakości LG Gram jest jego waga. Laptop z ekranem o przekątnej 17 cali waży zaledwie 1,3 kg. Laptop jest dodatkowo całkiem cienki - w najgrubszym miejscu mierzy 17,8 mm, a całkowite wymiary obudowy to 381 mm szerokości i 267 mm głębokości. Warto zauważyć, że te wymiary odpowiadają wielkościom, jakie jeszcze jakiś czas temu miały laptopy 15,6 cala. Ogólnie laptop w swojej magnezowej obudowie wygląda na dość zgrabną konstrukcję. W LG umieszczono podświetlaną klawiaturę wraz z blokiem numerycznym i czytnikiem linii papilarnych. Producent wykorzystał wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600, co zapewnia odpowiedni balans detali i wielkości. W górnej części ramki ekranu umieszczono kamerkę HD oraz mikrofon.

LG Gram -  niesamowicie lekki 17-calowy laptop z Intel Core i7

LG Gram wyposażono w procesor Intel Core i7-8565U (Whiskey Lake), 16 GB pamięci RAM oraz dysk SDD o pojemności 256 GB. Liczba i zróżnicowanie portów również jest dość zadowalające. W obudowie znalazł się port USB Type-C, trzy porty USB 3.1 Type-A, gniazdo słuchawkowe, port HDMI oraz czytnik kart microSD. Dodatkowo w zestawie producent dołącza adapter USB Type-C - Ethernet, dzięki czemu można podłączyć sprzęt do sieci przewodowej. Best Buy twierdzi, że sprzęt w powyższej konfiguracji będzie kosztować około 1700 dolarów. To jednak nie koniec nowości z serii Gram. LG ma podobno wprowadzić na rynek model LG Gram 2-in-1 z procesorem Intel Core i7-8565U, 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD 512 GB.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG Gram - niesamowicie lekki 17-calowy laptop z Intel Core i7

 0