Likwidacja Google Stadia. Ubisoft przeniesie swoje gry do Ubisoft Connect

Likwidacja Google Stadia. Ubisoft przeniesie swoje gry do Ubisoft Connect

Zamknięcie Google Stadia, które nastąpi w styczniu 2023 roku stanowi wyzwanie nie tylko dla deweloperów gier, którzy wydali lub są w trakcie udostępniania swoich tytułów na platformie, ale również graczy, którzy kupili produkcje i mają problem z przeniesieniem postępów. Ułatwić im to zadanie chce Ubisoft.

Ubisoft ogłosił na Twitterze, że w związku z likwidacją Google Stadia pozwoli użytkownikom przenieść swoje gry z platformy do klienta Ubisoft Connect. W Google Stadia znajdziemy m.in. Assassin's Creed: Valhalla czy Far Cry 6. Jeśli więc korzystamy z serwisu streamingowego Google i kupiliśmy jakąś z produkcji francuskiego wydawcy migrację na jego platformę dostaniemy w gratisie. Firma szczegóły przeniesienia gier poda jednak dopiero w przyszłości. Dobrze, że Ubisoft nie zostawia graczy na lodzie.

Ubisoft zamierza przenieść swoje gry z Google Stadia do klienta Ubisoft Connect.

Warto wspomnieć, że Ubisoft udostępnił w Google Stadia swój abonament Ubisoft+, który zawiera ponad 100 gier komputerowych w tym dodatki do nich. Dobrze, że Ubisoft wykonuje taki gest w kierunku społeczności i za darmo przeniesie swoje gry na inną platformę. Z drugiej strony Google zapowiedziało zwrot kosztów zakupu tytułów w Stadia. Niestety gorzej potraktowano deweloperów gier, którzy nierzadko o likwidacji Stadii dowiedzieli się z mediów albo kilka godzin przed publicznym udostępnieniem informacji.

Wśród nich są twórcy, którzy wydają albo dopiero wrzucą gry na Stadie. Przykładowo PixelJunk Raiders firmy Q-Games jest dostępny wyłącznie na platformie Stadia, więc może zniknąć po 18 stycznia 2023 roku, jeżeli deweloper nie przeniesie gry na inną platformę. Nie wiemy, w jaki sposób Google zamierza zwrócić pieniądze autorom, którzy stracili środki w wyniku decyzji o zamknięciu serwisu streamingowego. Korzystacie z Google Stadia? Uważacie, że jest to dobra usługa streamingu gier?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Likwidacja Google Stadia. Ubisoft przeniesie swoje gry do Ubisoft Connect

 0