Logitech i Tencent tworzą przenośną konsolę do grania w chmurze

Logitech i Tencent tworzą przenośną konsolę do grania w chmurze

Logitech G, czyli gamingowy dział popularnego szwajcarskiego producenta peryferiów, postanowił nawiązać współpracę z chińską firmą Tencent Games. Owocem tego partnerstwa ma być przenośna konsola typu handheld do grania w chmurze, która zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. 

Obie firmy prowadzą rozmowy z zespołami odpowiedzialnymi za usługi Xbox Cloud Gaming i NVIDIA GeForce Now, co prawdopodobnie oznacza, że będą one obsługiwane na starcie tego urządzenia, umożliwiając graczom granie w tytuły AAA w podróży. Ogłoszenie wspomina jedynie o graniu w chmurze i na chwilę obecną nie wiemy, czy sprzęt pozwoli na uruchamianie jakichkolwiek gier lokalnie na samym urządzeniu. To odróżnia go od Steam Deck, który koncentruje się na grach lokalnych (może też grać w chmurze, ale jest to mało praktyczne ze względu na brak wbudowanego połączenia 5G czy choćby 4G).

Jak na razie Logitech G i Tencent Games nie ujawniły, jak wyglądać będzie urządzenie, ale wskazówką może być patent zgłoszony przez chińskiego giganta w 2020 roku. Ten odkryty został przez użytkowników Reddita (r/SteamDeck) na początku tego roku i pokazuje rendery poręcznej konsoli w formacie handhelda. Oczywiście Logitech G prawdopodobnie będzie chciało samodzielnie zaprojektować sprzęt, a przynajmniej elementy sterujące, ponieważ w tym się właśnie specjalizuje. Niewykluczone więc, że te grafiki mają niewiele wspólnego z końcowym produktem obu firm. 

Wydaje się, że największą przeszkodą dla konsoli opartej o technologię chmury są współczesne smartfony. Te zapewniają bowiem wystarczającą moc, aby zapewnić solidne wrażenia z gier mobilnych, a ich możliwości sukcesywnie się poprawiają i dziś nawet modele ze średniej półki zapewniają solidne wrażenia z grania. Wystarczy dodać do nich dedykowany kontroler, taki jak Razer Kishi lub Backbone One, by otrzymać sensowną platformę do gier mobilnych. zobaczymy więc, co zaproponuje w tym zakresie produkt Logitecha i Tencenta. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Logitech i Tencent tworzą przenośną konsolę do grania w chmurze

 0