MacBooki Pro borykają się z nowym problemem

MacBooki Pro borykają się z nowym problemem

Użytkownicy 16-calowych MacBooków Pro skarżą się na problem z MagSafe 3 i ładowaniem baterii. Otóż laptopy Apple nie ładują się gdy są wyłączone. Czy istnieje wyjście z tej sytuacji?

Jak piszą użytkownicy Reddita, 16-calowe MacBooki Pro nie ładują się kiedy są wyłączone i mają zamkniętą pokrywę oraz podpiętą ładowarkę o mocy 140 W. Kontrolka, zamiast świecić na zielono miga na bursztynowo. Właściciele komputerów zgłaszali problem Apple, ale efekt skargi był różny. W paru przypadkach producent dawał zastępczy notebook, poprzedni biorąc do szczegółowej analizy. Za przyczynę uznano tu błędy wynikające z oprogramowania sprzętowego. Jeden z klientów przyznał, że gigant z Cupertino kontaktował się z nim przed wysyłką komputera do serwisu w celu zadania dokładnych pytań oraz przeprowadzenia wstępnej diagnostyki.

Niektóre MacBooki Pro mają problem z ładowaniem baterii.

MacBooki Pro borykają się z nowym problemem

Istnienie błędu potwierdza nagrany i udostępniony w Internecie filmik. Wprawdzie na stronie wsparcia Apple podano sposoby wyjścia z sytuacji to zdaje się, że nie zawsze one działają. Całość nie obejmuje wszystkich egzemplarzy MacBooków Pro, chociaż występuje on w takiej skali, że producent powinien zająć się znalezieniem rozwiązania. To nie pierwszy przypadek, kiedy MacBooki Pro borykają się z problemem.

Jakiś czas temu pisaliśmy o kłopocie z odtworzeniem filmów na YouTube co dotyczyło komputerów z układami Apple M1 Pro oraz M1 Max. Błąd występował na różnych przeglądarkach m.in. Google Chrome czy Safari oraz oprogramowaniu macOS Monterey 12.0.1. Spekulowano, że jest to problem z dekodowaniem AV1. Co ważne problem nie dotyka wszystkich właścicieli MacBooków Pro, a tylko jakiś procent.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MacBooki Pro borykają się z nowym problemem

 0