Mark Zuckerberg recenzuje Apple Vision Pro. Meta Quest 3 to „lepszy produkt, kropka”

Mark Zuckerberg recenzuje Apple Vision Pro. Meta Quest 3 to „lepszy produkt, kropka”

Apple Vision Pro jest już dostępny w sprzedaży w USA od prawie dwóch tygodni, co spowodowało lawinę opinii użytkowników na temat pierwszego zestawu gogli firmy obsługującego rzeczywistość mieszaną. Reakcje są mieszane, przy czym niektórzy są pod wrażeniem, podczas gdy inni wyrażają obawy co do tej technologii.

Teraz Mark Zuckerberg, CEO Meta, który wypuścił własny zestaw do rzeczywistości mieszanej Meta Quest 3, opublikował swoją recenzję wideo po przetestowaniu Apple Vision Pro. Podzielając się swoimi opiniami, stwierdził: „Quest to lepszy produkt, kropka”. Recenzja została udostępniona na profilu Instagramowym Marka Zuckerberga. W trzyminutowym filmie omawia funkcje, które mu się podobały w Apple Vision Pro, a także podkreśla, w czym Meta Quest 3 ma przewagę. Rozpoczynając recenzję, Zuckerberg zauważył: „Wcześniej oczekiwałem, że dla większości osób Quest będzie bardziej wartościowy, ponieważ jest naprawdę dobry i siedem razy tańszy”. Następnie wyraził przekonanie, że po wypróbowaniu obu zestawów Quest 3 jest ogólnie lepszym produktem.

Zuckerberg powiedział, że Meta Quest 3 jest lepsza do celów, do których ludzie używają rzeczywistości mieszanej.

To nie jest zaskakująca opinia, biorąc pod uwagę, że Zuckerberg miał wątpliwości co do Apple Vision Pro od jego prezentacji podczas Światowej Konferencji Deweloperów iPhone’a (WWDC) w czerwcu 2023 roku. Wtedy wyraził, że wizja Metaświata ma charakter społeczny, i nie był zwolennikiem tego, jak każde demo Apple pokazywało osobę „siedzącą samotnie na kanapie”.

Recenzując zestaw do rzeczywistości mieszanej, Zuckerberg pochwalił wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości w Vision Pro, zauważając, że śledzenie wzroku jest „naprawdę fajne”. Jednak szybko podkreślił, że był zaskoczony liczbą kompromisów, jakie Apple poczyniło w zakresie jakości, komfortu i ergonomii zestawu oraz innych jego aspektów, aby to osiągnąć.

Zuckerberg nie przegapił okazji, aby porównać zestaw Apple z Meta Quest 3. Wyjaśnił, że gogle do rzeczywistości mieszanej zostały odchudzone o 120 g w porównaniu do poprzednika, aby były bardziej wygodne. Ponadto zaznaczył, że w Quest 3 nie ma przewodów, które mogłyby przeszkadzać użytkownikowi podczas poruszania się, w przeciwieństwie do Vision Pro. Stwierdził również, że pole widzenia i jasność ekranu są lepsze w przypadku urządzenia Meta. „Kiedy się rozglądam, widzę wiele osób, które zakładały, że Vision Pro będzie wyższej jakości, ponieważ to Apple i kosztuje 3000 dolarów więcej. Ale szczerze mówiąc, jestem dość zaskoczony, że Quest jest o wiele lepszy w zdecydowanej większości zastosowań, do których ludzie używają tych zestawów, przy takiej różnicy cenowej”.

Dyrektor generalny Meta porównał także biblioteki zawartości obu zestawów i podkreślił, że Quest ma większą bibliotekę treści immersyjnych. Chociaż to prawda, Apple współpracuje także ze studiami takimi jak Disney i wydawcami gier, a oprócz usługi przesyłania strumieniowego Apple TV+ tworzy własną bibliotekę treści. „Rzeczywistość jest taka, że ​​każda generacja informatyki ma model otwarty i zamknięty. Na urządzeniach mobilnych zwyciężył zamknięty model Apple’a, ale nie zawsze tak jest. Jeśli cofniemy się do ery pecetów, zwyciężył otwarty model Microsoftu. W następnej generacji Meta będzie modelem otwartym i naprawdę chcę mieć pewność, że model otwarty ponownie zwycięży” – podsumował Zuckerberg.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mark Zuckerberg recenzuje Apple Vision Pro. Meta Quest 3 to „lepszy produkt, kropka”

 0