Marvel's Spider-Man mógł nie trafić na PlayStation? Microsoft miał okazję przejąć IP

Marvel's Spider-Man mógł nie trafić na PlayStation? Microsoft miał okazję przejąć IP

Marvel's Spider-Man to seria gier, która odniosła sukces na PlayStation 4, ale istniała opcja, że ominęłaby konsolę Sony i trafiła na Xboxa, ponieważ propozycję przygotowania takiej produkcji dostał Microsoft.

Marvel's Spider-Man zadebiutował we wrześniu 2018 roku wyłącznie na PS4. Jak się jednak okazuje gra w uniwersum Człowieka-Pająka mogła trafić na Xboxa, o czym w książce "The Ultimate History of Video Games Vol 2" z 2021 roku autorstwa Stevena L. Kenta wspomina Jay Ong, szef Marvel Games. Według niego gamingowy dział firmy nie był zadowolony z jakości gier o Spider-Manie, za które odpowiadało Activision, dlatego skrócono umowę z wydawcą i szukano nowego podmiotu, który zająłby się wirtualnymi przygodami Petera Parkera. Marvel Games nawiązał kontakt z Sony i Microsoftem, by sprawdzić, czy któryś z gigantów jest zainteresowany zrobieniem gry o superbohaterze.

Microsoft miał okazję stworzyć grę o Spider-Manie, ale wolał skupić się na własnej marce.

Microsoft mógł stworzyć tytuł o przygodach Petera Parkera, aczkolwiek odmówił, gdyż chciał skupić się na rozwoju własnego IP. Sony było za to bardziej otwarte na propozycję i finalnie jak się ta historia skończyła, wszyscy wiemy. Do pierwszych rozmów Onga z pracownikami japońskiej firmy doszło w 2014 roku. "Powiedziałem im, że chcę, żeby udało się pokonać Akrham (Batman, red.) i mieć przynajmniej jedną a być może więcej gier". Sony zaproponowało przygotowanie produkcji ze Spider-Manem, która byłaby dedykowana jedynie konsoli PlayStation i po akceptacji przekazało projekt studiu Insomniac Games znanego wcześniej m.in. z serii Ratchet & Clank.

Marvel's Spider-Man swą premierę miał prawie cztery lata temu na PS4. Później wydano Marvel's Spider-Man: Miles Morales będącego w zasadzie rozwinięciem jedynki, a nie pełnoprawną nową częścią. W epizodzie kierujemy poczynaniami kolegi Petera Parkera, tytułowego Moralesa mającego stawić czoła zagrożeniom pod nieobecność głównego herosa. Aktualnie trwają prace nad Spider-Manem 2, w którym wcielimy się zarówno w Parkera jak i Moralesa. Debiut gry przewidziano na 2023 rok.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel's Spider-Man mógł nie trafić na PlayStation? Microsoft miał okazję przejąć IP

 0