Masz chłodzenie wodne Corsair H100i RGB Platinum SE? Uważaj na wycieki

Masz chłodzenie wodne Corsair H100i RGB Platinum SE? Uważaj na wycieki

Corsair słynie z bardzo dobrej jakości coolerów i systemów chłodzenia, w tym także cieczą typu all-in-one (AiO), ale jak powszechnie wiadomo, nawet najlepszym zdarzają się wpadki i amerykański producent wprowadził do obiegu wadliwe produkty, które mogą okazać się niebezpieczne dla sprzętu ich użytkowników. Firma w związku z tym poinformowała o rozpoczęciu programu wymiany wybranych modeli chłodzenia Hydro Series H100i RGB Platinum SE w związku z wykryciem w nich fabrycznej wady, mogącej powodować wyciek czynnika chłodzącego. Sprawa jest więc poważna, ale jak zapewnia Corsair, dotyczy mniej niż jednego procenta egzemplarzy H100i RGB Platinum SE, jakie trafiły na rynek, ale mimo wszystko zdecydowano się na podjęcie zdecydowanych środków ostrożności, by nie narażać użytkowników tego produktu.

Firma Corsair poinformowała o rozpoczęciu programu wymiany wybranych modeli chłodzenia Hydro Series H100i RGB Platinum SE w związku z wykryciem w nich fabrycznej wady.

Pracownicy zespołu Corsair odkryli bowiem, że niektóre egzemplarze jednej z partii chłodzenia H100i RGB Platinum SE obarczone są usterką mogącą powodować wyciek płynu chłodzącego do osłony węża. Wadę można dość łatwo wykryć, ponieważ ciecz jest koloru jasnozielonego, natomiast wspomniane osłony są białe. W poście opublikowanym na forum produktów Corsair przedstawiciel działu obsługi klienta zapewnił, że problem powinien być w większości przypadków praktycznie zauważony natychmiast po wyjęciu z pudełka, ale może też stopniowo narastać. W rezultacie zdecydowano się rozpocząć program wymiany małej partii coolerów.

Jeśli więc zakupiliśmy chłodzenie  White Hydro Series H100i RGB Platinum SE, to powinniśmy szybko zidentyfikować kod partii, który znajduje się zarówno na naklejcie umieszczonej na tylnej ściance pudełka, a także na radiatorze coolera. Jeśli nasz egzemplarz należy do partii oznaczonej numerem 1852, w takim przypadku musimy skontaktować się z serwisem obsługi klienta Corsair i zaaranżować odbiór i wymianę naszego chłodzenia. Powyżej możecie zobaczyć jak wygląda naklejka z kodem, której szukacie. Producent rozpoczął proces wymiany od dziś, 2 kwietnia i lepiej tego nie odwlekać, ponieważ wyciek może okazać się być bardzo niebezpieczny dla naszego systemu, uszkadzając inne komponenty.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Masz chłodzenie wodne Corsair H100i RGB Platinum SE? Uważaj na wycieki

 0