Masz PlayStation 5? Teraz możesz dołożyć do niego dysk SSD

Masz PlayStation 5? Teraz możesz dołożyć do niego dysk SSD

Ważna zmiana dla użytkowników konsol PlayStation 5. Od teraz każdy zainteresowany będzie mógł zainstalować dysk SSD, a następnie instalować i wczytywać na nim gry. To świetna wiadomość dla tych, którzy wykorzystali dostępne miejsce w PS5.

Wrześniowa aktualizacja (dzisiejsza) wprowadzi długo wyczekiwaną zmianę. Od teraz wszyscy użytkownicy PlayStation 5 będą mogli rozbudować pamięć, dokładając kolejny dysk SSD. Ten otrzyma pełne wsparcie w oprogramowaniu i będziecie mogli instalować oraz wczytywać z niego gry. Pamiętajcie jednak o wymaganiach dotyczących tego rozwiązania. Sony rekomenduje, by instalowany dysk był odpowiedniej jakości i odznaczał się dużą przepustowością (odczyt na poziomie 5500 MB/s). Dysk SSD musi wspierać interfejs PCIe 4x4 oraz protokół NVME. Wspieranymi formatami są M.2 (Key M) o długości 30/40/60/80 oraz 110 mm czyli 2230, 2242, 2260, 2280 i 22110. Jeśli chodzi zaś o wysokość (co jest ważne ze względu na to, że niektóre dyski SSD mają zainstalowany radiator), tutaj maksymalnie może być to 11,25 mm (8 mm od góry i 2,45 mm od spodu).

Sony wydaje aktualizacje, dzięki której będziecie mogli zainstalować i skorzystać z dodatkowego dysku SSD. W aktualizacji pojawia się także wsparcie dla 3D Audio podczas korzystania z telewizora.

Przypomnijmy, że Sony podeszło do tematu bardzo liberalnie, w przeciwieństwie do Microsoftu. Choć w konsolach tego drugiego producenta istnieją mody, na dziś jedynymi kompatybilnymi dyskami są bardzo drogie SSD od Seagate. Nie wiemy czy Microsoft podzieli zdanie Japończyków i czy w przyszłości otrzymamy możliwość zakupienia dowolnego dysku SSD do Xbox Series X, ale jak na razie Sony zdecydowanie tu przoduje. Oprócz tak ważnej zmiany, wrześniowa aktualizacja wprowadza kilka innych rzeczy. 3D Audio od teraz będzie wspierać wbudowane w telewizor głośniki. Użytkownicy będą mogli stworzyć mapę pomieszczenia, korzystając z wbudowanego w kontroler mikrofonu. Czy z punktu widzenia praktyczności ma to sens? Zapewne nie, bo tak naprawdę żaden telewizor nie posiada odpowiedniej jakości głośników, ale warto poeksperymentować i stworzyć gamingowe stanowisko z dźwiękiem Stereo do 3D. Skoro jesteśmy przy generowaniu dźwięku, warto też wspomnieć, że użytkownicy headseta Pulse 3D od teraz będą mogli skorzystać z equalizera, choć wygląda na bardzo uproszczony - od 100 Hz do 10 KHz. Z głębokim basem raczej nie poszalejemy - niestety. Wszystkie zmiany opisane zostały na blogu Sony. A Wy macie już przygotowany dysk SSD do swojego PlayStation 5?

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Masz PlayStation 5? Teraz możesz dołożyć do niego dysk SSD

 0