McDonald's w Szwajcarii zaczyna akceptować kryptowaluty Bitcoin i Tether

McDonald's w Szwajcarii zaczyna akceptować kryptowaluty Bitcoin i Tether

Szwajcarskie Lugano chce zostać europejską stolicą kryptowalut. Bitcoin, Tether są tutaj akceptowane, a miasto posiada nawet własny token LVGA, który jest oficjalnym środkiem płatniczym. W rezultacie nawet sieć fast foodów McDonald's akceptuje tutaj kryptowaluty.

Niektóre regiony tak bardzo wierzą w kryptowaluty, że wprowadzają je jako prawny środek płatniczy na swoim terytorium. Jednym z najbardziej przyjaznych kryptowalutom miejsc jest oczywiście Salwador, ale nie jest to jedyny. Ciekawe pod tym względem jest również położone we włoskojęzycznym regionie Szwajcarii miasto Lugano, które chce stać się swego rodzaju europejską stolicą Bitcoina, a w marcu tego roku kryptowaluty Bitcoin, Tether (USDT) oraz własny token LVGA miasta zostały tu przyjęte jako „waluty oficjalne”. W rezultacie oznacza to, że lokalni mieszkańcy mogą wykorzystywać te kryptowaluty do płacenia podatków, opłacania opłat parkingowych i np. opłat szkolnych.

Szwajcarskie Lugano chce zostać europejską stolicą kryptowalut i oficjalnie wspiera Bitcoina, Tether i LVGA. Do akcji przyłączył się teraz McDonald's.

Oczekuje się, że do płatności kryptowalutami dołączy kilkaset lokalnych sklepów i firm.  Sieć McDonald's, która w posiadającym 63 000 mieszkańców Lugano ma dwie filie, dołączyła właśnie do rosnącej listy miejsc, w których można płacić kryptowalutami wspieranymi przez miasto.  To jednak nie jedyne miejsc, gdzie można płacić za burgera czy wrapa w Bitcoinach. McDonald's wspiera kryptwaluty również we wspomnianym wcześniej Salwadorze, gdzie znajduje się 19 placówek.

3 marca 2022 r. miasto podpisało memorandum o porozumieniu  z Tether Operations Limited, uruchamiając tzw. „Plan B”. Zgodnie z tym planem Tether utworzył dwa fundusze — pierwszy to 106 milionów dolarów, czyli 100 milionów franków szwajcarskich, pula inwestycyjna dla startupów kryptograficznych, a drugi to około 3 miliony dolarów, czyli 3 miliony franków szwajcarskich, próbujący zachęcić do adopcji krypto dla sklepów i firm w całym mieście. Oprócz umożliwienia mieszkańcom Lugano płacenia podatków za pomocą krypto , projekt rozszerzy płatności na bilety parkingowe, usługi publiczne i czesne dla studentów. Oczekuje się, że ponad 200 sklepów i firm w okolicy będzie również akceptować płatności kryptograficzne za towary i usługi.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: McDonald's w Szwajcarii zaczyna akceptować kryptowaluty Bitcoin i Tether

 0