Meksykańskie kartele narkotykowe rekrutują graczy w GTA Online i innych grach

Meksykańskie kartele narkotykowe rekrutują graczy w GTA Online i innych grach

Grand Theft Auto 5 mimo upływu lat nadal przyciąga graczy w tym przestępców. Jak się okazuje gra Rockstar Games służy meksykańskim kartelom narkotykowym do werbowania ludzi.

Grand Theft Auto 5 zadebiutował jeszcze na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a w późniejszym czasie na PS4/Xbox One oraz komputerach. Gra mimo prawie dziesięciu lat na karku nie może narzekać na brak zainteresowania dzięki trybowi GTA Online, z którego korzystają nie tylko uczciwi gracze, ale też przestępcy. Zapewne mało kto zdaje sobie sprawę, że na serwerach GTA Online przebywają członkowie karteli narkotykowych rekrutujący przemytników do swoich grup. Dotyczy to nie tylko GTA, ale również innych popularnych produkcji, choć do niedawna nie było na to wiele dowodów. Teraz Forbes poinformował, że amerykański rząd ma świadomość, iż gry stanowią narzędzie rekrutacyjne dla meksykańskich karteli. Władze USA poinformowały, że w listopadzie 2021 roku urzędnicy celni w Arizonie dokonali przeszukania Jeepa Cherokee, w którym znaleźli prawie 60 kg metamfetaminy.

Meksykańskie kartele narkotykowe wykorzystują GTA Online i inne gry do rekrutowania przemytników.

Kiedy przesłuchiwali kierowcę auta, Alyssę Navarro ta powiedziała, że ​​w styczniu tego samego roku grała w Grand Theft Auto Online, kiedy spotkała mężczyznę o imieniu George. Po nawiązaniu relacji umówili się na Snapchacie, a później doszło do osobistego spotkania w Phoenix. Później Navarro musiała spotkać się z innym kontaktem w Meksyku o imieniu Alfredo, który dał jej jeepa. Czasami kartele próbują ukryć narkotyki w sprzęcie elektronicznym, gdy przerzucają je przez granicę. Jednak metamfetamina nie była ukryta w elektronice, ale w pojeździe. W październiku ubiegłego roku meksykańskie organy ścigania w Oaxaca poinformowały, że trzech nieletnich zostało zrekrutowanych w popularnej mobilnej grze Battle Royal Free Fire.

Według doniesień medialnych dzieciom zaoferowano około 200 dolarów tygodniowo. Widzimy więc, iż rekrutowanie ludzi do grup przestępczych w grach wideo jest coraz popularniejsze. Tymczasem GTA Online dostał nowy tryb pozwalający kierować Franklinem i Lamarem znanymi z kampanii fabularnej Grand Theft Auto 5. Double Down stawiamy czoła grupie ośmiu innych graczy. W celu utrudnienia rozgrywki bohaterowie dysponują tylko jednym życiem i muszą przetrwać cztery minuty ataku odradzających się przeciwników.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meksykańskie kartele narkotykowe rekrutują graczy w GTA Online i innych grach

 0