Meta Quest 3 oficjalnie. Nowa generacja najpopularniejszych gogli VR z datą premiery i ceną

Meta Quest 3 oficjalnie. Nowa generacja najpopularniejszych gogli VR z datą premiery i ceną

Po trzech latach od premiery Oculus Quest 2, Meta w końcu wprowadza na rynek kolejną generację sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. 

Podczas prezentacji Meta Connect 2023 dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, zaprezentował nowy headset Meta Quest 3. Firma opisuje te gogle jako portal do VR i rzeczywistości mieszanej, a sprzęt wyposażono nowy procesor Snapdragon XR2 Gen 2, który napędza ten samodzielny headset VR.

Snapdragon XR2 Gen 2 na pokładzie

Według Meta układ Snapdragon XR2 Gen 2 (nowy SoC od Qualcomm dedykowany wirtualnej rzeczywistości) zapewnia dwukrotnie większą wydajność graficzną niż Quest 2 (Snapdragon XR2 Gen 1). Nowa optyka Pancake, podobnie jak w Quest Pro, sprawiła, że ​​profil optyczny jest o 40% cieńszy, a jednocześnie zapewnia rozdzielczość 2064 × 2208 pikseli na oko na dwóch oddzielnych wyświetlaczach. Jest to wzrost o 30% w stosunku do poprzedniej generacji.

Firma opisuje te gogle jako portal do VR i rzeczywistości mieszanej, a Snapdragon XR2 Gen 2 napędza ten samodzielny headset VR.

Snapdragon XR2 Gen 2
 

W celu poprawy komfortu użytkowania dostępne będzie również wbudowane pokrętło regulacji IPD (58 mm–71 mm). Pole widzenia wynosi 110 stopni w poziomie i 96 stopni w pionie. Meta chwali się, że nawet pomimo wyraźnego wzrostu wydajności, żywotność baterii jest porównywalna z Questem 2.

Pełnokolorowe passthrough

To headset „mieszanej rzeczywistości”, więc potwierdzono również pełnokolorowe passthrough, oferujące „10 razy więcej pikseli” w porównaniu z ofertą poprzedniej generacji. Dokładne odwzorowanie głębi i mapowanie pomieszczeń zapewniać ma swobodę poruszania się po przestrzeni i interakcji z wirtualnymi postaciami lub obiektami w naszym otoczeniu.

meta quest 3
 

Potwierdzono także wsteczną kompatybilność z pełną biblioteką Quest 2, dzięki czemu użytkownicy mogą od samego początku korzystać z szerokiej gamy doświadczeń. Meta powiedziała, że ​​do końca 2024 roku ponad 100 gier (starych i nowych) będzie natywnie wykorzystywać moc nowego sprzętu. Oprócz samodzielnego użytkowania, pecetowe VR jest również obsługiwane za pośrednictwem kabla lub AirLinka.

Touch Plus Quest 3

Podobnie jak kontrolery Meta Quest Pro, przeprojektowane kontrolery Touch Plus Quest 3 nie mają kultowego zewnętrznego pierścienia śledzącego. Ta nowa wersja zapewnia wibracje haptyczne. Należy pamiętać, że headset obsługuje także śledzenie dłoni, dzięki czemu można go używać bez użycia kontrolerów.

meta quest 3
 

Choć od pierwotnej zapowiedzi minął prawie rok, platforma Microsoft Xbox Cloud Gaming otrzymała właśnie przybliżoną datę premiery gogli Meta. Usługa w chmurze trafi do Quest 3 w grudniu tego roku w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która kosztuje 62,99 zł miesięcznie.

Cena

Meta Quest 3 kosztuje od 499,99 dolarów za wersję 128 GB, a za wariant 512 GB trzeba zapłacić 649,99 dolarów. Przedsprzedaż już ruszyła, a gogle zostaną wysłane 10 października. Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, Meta oferuje także akcesoria, takie jak Elite Strap i etui.

meta quest 3
 

Co więcej, firma zapewnia każdemu, kto kupi Quest 3 od teraz do 27 stycznia 2024 r., bezpłatną kopię nadchodzącej gry RPG Asgard's Wrath 2, dostępnej wyłącznie na platformie VR, której premiera odbędzie się 15 grudnia. Decydując się na model 512 GB, otrzymamy także bezpłatne sześć miesięczny subskrypcji Quest+, która oferuje dwie darmowe gry miesięcznie i kosztuje normalnie 7,99 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meta Quest 3 oficjalnie. Nowa generacja najpopularniejszych gogli VR z datą premiery i ceną

 0