Micron uśmierca kultową markę pamięci dla graczy Ballistix

Micron uśmierca kultową markę pamięci dla graczy Ballistix

Pamięci Crucial Ballistix nie trzeba przedstawiać entuzjastom PC, ponieważ od lat cieszyły się uznaniem w branży. Z tym większym smutkiem przyjmujemy informację Microna, który właśnie ogłosił wycofanie swoich marek Ballistix, Ballistix Max i Ballistix Max RGB.

Micron nie zdradza, dlaczego uśmierca markę Crucial Ballistix. Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że „intensyfikuje działania na rozwoju planowanych klienckich i serwerowych produktów DDR5, wraz z rozszerzeniem portfolio produktów pamięci i pamięci masowej Crucial”. Wiadomość tłumaczy, dlaczego dotychczas nie doczekaliśmy się żadnych modułów DDR5 z serii Ballistix. Tym bardziej że Crucial oferuje standardowe pamięci RAM DDR5-4800, rezygnując jednocześnie z wysokiej klasy produktów Ballistix, które mogłyby oferować lepszą specyfikację czy radiatory. 

Micron nie zdradza, dlaczego uśmierca markę Crucial Ballistix.

Test pamięci Crucial Ballistix Tactical Tracer RGB 2x8 GB DDR4-3000 CL 16

„Pamięć DDR5 Cruciala w standardzie JEDEC zapewnia mainstreamowym graczom posiadającym komputery z obsługą DDR5 wyższą wydajność, transfery danych i przepustowości niż wcześniej dostępne pamięci Crucial Ballistix” — powiedziała Teresa Kelley, wiceprezes i dyrektor generalny Micron Commercial Products Group.

Pojawiają się głosy, że ruch ten może być związany z pamięcią Crucial zawierającą tylko kości pamięci Micron, o których wiadomo, że nie osiągają tak wysokich prędkości jak niektórzy jego konkurenci, tacy jak układy DDR5 od SK-Hynix lub Samsung. Uniemożliwiłoby to stworzenie pamięci Ballistix, która osiągać będzie prędkości DDR5-6000, co źle wyglądałoby na tle konkurencji.

Inne kluczowe produkty, takie jak bardzo popularne standardowe i przenośne dyski SSD oraz pamięci spoza serii Ballistix, będą nadal wspierane przez Microna.

Niemniej jednak żałować można, że uśmiercona została uznana marka, która długo była z nami na rynku PC. Nasi starsi czytelnicy zapewne pamiętają jeszcze moduły pamięci Crucial Ballistix z czasów DDR, a zaledwie dwa lata temu jakiś overclocker ustanowił rekord częstotliwości DDR4, podkręcając pamięci Crucial Ballistix Max DDR4-4000 do 7004 MHz i tym samym pobił poprzedni rekord, który również został osiągnięty przy użyciu pamięci Crucial Ballistix Max.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Micron uśmierca kultową markę pamięci dla graczy Ballistix

 0