Microsoft Edge 100 już dostępny. Jakie zmiany przynosi setne wydanie przeglądarki?

Microsoft Edge 100 już dostępny. Jakie zmiany przynosi setne wydanie przeglądarki?

Microsoft Edge tak jak Google Chrome otrzymał setne wydanie, które wnosi szereg poprawek czy nowości. Mowa o pięciu ważnych punktach usprawnienia funkcji przeglądarki internetowej.

Microsoft Edge w stabilnej 100 wersji jest wdrażany u użytkowników, a poprawki obejmują m.in. obsługę dokumentów PDF. W tym przypadku dostajemy możliwość otworzenia poglądu plików niezależnie od tego, czy zrobimy to z programu Outlook bądź eksploratora plików (wcześniej do tego celu była konieczna aplikacja zewnętrzna albo inna przeglądarka internetowa). Ponadto teraz otworzenie niektórych hiperłączy usług Microsoft 365, takich jak SharePoint i OneDrive spowoduje odpalenie aplikacji desktopowych Microsoftu, bez przekierowywania na przeglądarkowe wersje programów. Oprócz tego Edge wysyła trzycyfrowy numer wersji taki jak Edg/100 w nagłówku User-Agent.

Microsoft Edge otrzymał 100 wydanie, które m.in. usprawnia działanie plików PDF.

Microsoft Edge 100 już dostępny. Jakie zmiany przynosi setne wydanie przeglądarki?

Microsoft Edge 100 poprawia narzędzie kopiowania i wklejania - naciskając skrót CTRL + lewy SHIFT + X możemy wykonać zrzut ekranu fragmentu okna. Po naciśnięciu kombinacji zaznaczymy konkretny obszar do skopiowania. Kolejny aspekt to bezpieczeństwo, a dokładniej ochrona integralności pamięci, którą Microsoft zwiększył, gwarantując sprzętowe rozwiązania. Do działania konieczny jest system Windows 8 lub nowszy. Wprowadzono również zabezpieczenia dla dziewięciu CVE. Oczywiście dochodzą do tego mniejsze poprawki związane z wydajnością przeglądarki czy jej stabilnością.

Microsoft Edge stał się drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową na komputerach. Program giganta z Redmond przegrywa jedynie z Google Chrome, który według danych Statcounter kontroluje 67,29% rynku. Edge ma 9,65%, a trzeci Safari: 9,56%. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku mobilnych wersji i tu Edge przegrywa z Safari, które posiada 18,84%, zaś Edge jedynie 4,05%. Liderem ponownie jest 64,53%. Z jakiej przeglądarki korzystacie? Uważacie Microsoft Edge za dobrą aplikację?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge 100 już dostępny. Jakie zmiany przynosi setne wydanie przeglądarki?

 0