Microsoft Edge chce być bardziej przyjazny dla graczy. Przeglądarka wprowadza nowe funkcje

Microsoft Edge chce być bardziej przyjazny dla graczy. Przeglądarka wprowadza nowe funkcje

Microsoft Edge robi wiele, by przypodobać się użytkownikom i podebrać odbiorców Google Chrome, który jest hegemonem rynku przeglądarek internetowych. Edge coraz częściej spogląda w kierunku graczy, oferując im różne funkcje.

Microsoft Edge za sprawą nowych aktualizacji staje się przeglądarka przystępniejszą dla graczy. Program oprócz nowej strony głównej skoncentrowanej na gamingu w tym grach casualowych, dostaje też funkcję Clarity Boost mającą usprawnić działanie grania w chmurze w ramach platformy Xbox xCloud Gaming. Jest ponadto tryb wydajności, który zapobiega zajmowaniu zasobów urządzenia przez Edge, podczas grania czego nie do końca można powiedzieć o Google Chromie, który mimo poprawek w tym zakresie nadal lubi zjadać nasze zasoby. Najciekawszym dodatkiem dla graczy na PC, pozostaje właśnie ten, powstrzymujący przeglądarkę przed pobieraniem zasobów. Skorzystają z niego posiadacze Windowsa 10 i Windowsa 11.

Microsoft Edge otrzymuje funkcje dla graczy, które wpływają na wydajność.

Jak podkreślił Microsoft dzięki temu nie musimy zamykać przeglądarki gdy gramy i otwierać jej ponownie po skończeniu sesji. "W momencie kiedy wyłączysz grę, Edge wyjdzie z trybu wydajności i przeniesie Cię do ponownie do miejsca, w którym byłeś" - wyjaśnia Liat Ben-Zur, wiceprezes ds. usług konsumenckich i oprogramowania amerykańskiej firmy. Producent przygotował również stronę główną dedykowaną graczom, która zawiera wiadomości o grach, transmisje na żywo, zawartość Xbox i szybki dostęp do Xbox Cloud Gaming. Pojawiło się przy okazji nowe menu z darmowymi grami casualowymi oraz zręcznościowymi takimi jak Microsoft Solitaire.

Microsoft Edge robi dużo, by przypodobać się graczom, co należy pochwalić, ponieważ przeglądarek internetowych gamingowych lub z przydatnymi opcjami dla graczy nie ma wiele. To jednak nie wszystkie nowości a aplikacja będzie dostawać kolejne narzędzia, na liście jest m.in. kalkulator. Od sierpnia 2022 roku program otrzyma m.in. narzędzie do pomiaru prędkości połączenia internetowego, który będzie widoczny z bocznego menu przeglądarki. Z jakiego programu do przeglądania sieci korzystacie? Uważacie Microsoft Edge za dobre rozwiązanie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge chce być bardziej przyjazny dla graczy. Przeglądarka wprowadza nowe funkcje

 0