Microsoft i Sony zawarły wiążącą umowę na utrzymanie Call of Duty na konsolach PlayStation

Microsoft i Sony zawarły wiążącą umowę na utrzymanie Call of Duty na konsolach PlayStation

Microsoft po wygranej z FTC w amerykańskim sądzie, który odrzucił wniosek o zablokowanie przejęcia Activision Blizzard może być niemal pewny finalizacji umowy kupna. Sprawę z tego najwyraźniej zdało sobie Sony, bowiem podpisało z konkurentem umowę związaną z serią Call of Duty.

Microsoft i Sony zawarły umowę związaną z Call of Duty

Microsoft nie mógł być pewien wchłonięcia Activision Blizzard ze względu na toczące się postępowania i blokadę brytyjskiego organu ds. rynku. Sprawy zaczęły jednak ostatnio układać się pomyślnie dla firmy z Redmond po tym, jak sąd z USA odrzucił wniosek Federalnej Komisji Handlu o zablokowanie transakcji. Teraz korporacja dogadała się także z Sony próbującym zablokować fuzję. Sony obawiało się, czy po realizacji umowy tytuły Activision Blizzard będą nadal ukazywać się na konsolach PlayStation mimo gwarancji Microsoftu. Po wydarzeniach minionych tygodni i tego, że przejęcie można uznać za przesądzone, Japończycy zapewne doszli do wniosku, iż są na straconej pozycji, a dłuższy opór nie ma już sensu. Dlatego, jak poinformował Phil Spencer, szef marki Xbox, obie korporacje zawarły porozumienie, proponowane wcześniej przez Microsoft.

Microsoft i Sony podpisały wiążącą umowę gwarantującą wydawanie gier z serii Call of Duty na konsolach PlayStation.

Phil Spencer ogłosił, że Microsoft i PlayStation podpisały wiążącą umowę dotyczącą utrzymania Call of Duty na PlayStation po przejęciu Activision Blizzard. Niestety nie wiele wiadomo na temat warunków umowy poza tym, iż gry z serii Call of Duty będą ukazywać się na PlayStation przez 10 lat. Prezes Microsoft Brad Smith powiedział: „Od początku byliśmy zaangażowani w rozwiązywanie problemów organów regulacyjnych, twórców platform i gier oraz konsumentów. Nawet gdy przekroczymy linię mety, będziemy nadal koncentrować się na zapewnieniu, że Call of Duty pozostanie dostępne na większej liczbie platform i dla większej liczby konsumentów niż kiedykolwiek wcześniej”.

Producent Xboxa pewny przejęcia Activision Blizzard

Chociaż kilka osób z Microsoftu zeznało, że pomysł uczynienia Call of Duty ekskluzywnym nigdy nie pojawił się na stole, pozostał on punktem spornym dla twórcy PlayStation. Nic dziwnego, bo Call of Duty to jedna z najlepiej zarabiających franczyz gier w historii branży, mimo iż kolejne odsłony nie wnoszą wielu konkretnych zmian i są przy tym bardzo drogie. Zobaczymy, jak będzie wyglądać sprzedaż, gdy Call of Duty zaczną trafiać do usługi Game Pass, której miesięczny koszt w przypadku komputerów to 39 złotych (4 złote za pierwsze 30 dni dla nowych użytkowników). Microsoft może teraz sfinalizować transakcję po wygaśnięciu obecnego zakazu, co nastąpi w najbliższy piątek o godzinie 23:59 czasu pacyficznego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft i Sony zawarły wiążącą umowę na utrzymanie Call of Duty na konsolach PlayStation

 0