Microsoft udostępnia Windowsa 11 w wersji beta

Microsoft udostępnia Windowsa 11 w wersji beta

Windows 11 został zaprezentowany w ubiegłym miesiącu i dotychczas był dostępny dla członków niejawnego programu Insider w wersji Dev, co oznaczało, że system operacyjny nie był stabilny i posiadał szereg błędów. Microsoft rozpoczął jednak kolejny etap testów.

Producent opublikował Windowsa 11 w wersji beta (22000.100) w ramach programu Insider i jak podaje firma jest ona bardziej stabilna, a publikowane kompilacje są dokładnie sprawdzane przez zespół giganta z Redmond, chociaż nadal jakieś problemy mogą nas spotkać podczas korzystania z najnowszego oprogramowania. Dlatego zaleca się instalację "jedenastki" na pobocznym urządzeniu lub wirtualnej maszynie. OS będzie obecny na kanale bety przez następne tygodnie, natomiast potem trafi do Release Channel i będzie już niemal gotowy do finalnego udostępnienia wszystkim użytkownikom.

Microsoft udostępnił pierwszą betę Windowsa 11 dla członków programu Insider.

Microsoft udostępnia Windowsa 11 w wersji beta

Wydanie beta jest dobrą wiadomością dla osób, które chciały sprawdzić nowe okienka, ale nie zamierzały bawić się w wydanie deweloperskie, które wedle Microsoftu wymaga posiadania większej wiedzy. Build 22000.100 zawiera odświeżony wygląd ukrytych ikon, szybki dostęp do opcji Skupienie czy integrację z czatem Microsoft Teams, chociaż tej ostatniej funkcji zabrakło akurat w obecnej becie. Na liście są także wprowadzone jeszcze wcześniej odświeżone menu kontekstowe, nowy podgląd na pasku zadań oraz pole wyszukiwarki w menu Start. Twórcy cały czas rozwijają swój projekt i kolejnych nowości należy oczekiwać już niebawem.

Microsoft udostępnia Windowsa 11 w wersji beta

Tymczasem kontrowersje wywołują wymagania sprzętowe Windowsa 11. Kluczowym problemem dla użytkowników było konieczność posiadania TPM 2.0, czyli narzędzia odpowiadającego za bezpieczeństwo, która ze względu na swoją popularność jest domyślnie wyłączona w BIOS-ie wielu płyt głównych oferowanych na rynku. Microsoft przyznał, że nie uda nam się obejść minimalnej konfiguracji i sytuacji gdy jakikolwiek punkt wymagań nie zostanie spełniony wówczas Windows Update po prostu nie pobierze aktualizacji uniemożliwiając przesiadkę na "jedenastkę".

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft udostępnia Windowsa 11 w wersji beta

 0