Mortal Kombat (1992) na Unreal Engine 5? Niezależne studio zbiera podpisy

Mortal Kombat (1992) na Unreal Engine 5? Niezależne studio zbiera podpisy

W sieci pojawiła się petycja, w której wyczytać możemy, że niezależne studio - fani Mortal Kombat, czyli Eyeballistic, chce stworzyć remake pierwszych trzech gier Mortal Kombat, które pojawiły się na rynku 30 lat temu. Co ich przed tym powstrzymuje? Prawo do własności intelektualnej Warner Bros.

Słowo remake, czy remaster ciśnie się na usta właściwie na każdym kroku, bo w ostatnich kilkunastu miesiącach terminy te dosłownie eksplodowały. Powstało już kilka gier, które można okrzyknąć mianem udanych (na przykład remake Mafii 2) oraz tych... mniej udanych (na przykład GTA: The Trilogy - The Definitive Edition), o których należy szybciutko zapomnieć. Dziś do tego grona może dołączyć trylogia pierwszych części Mortal Kombat, które powstały aż 30 lat temu.

Mortal Kombat ma już 30 lat. Z tej okazji fani serii, studio Eyeballistic ma w planach wydać remake oryginalnej trylogii MK. Przeszkodą jest Warner Bros, którego MK jest własnością intelektualną.

To, czy takowy remake lub remaster powstanie, zależy tylko i wyłącznie od Warner Bros. Mortal Kombat to ich własność intelektualna i zapewne każde, nieautoryzowane użycie tej własności spotka się z prośbą o usunięcie, a w ekstremalnych przypadkach pozwem sądowym. Z tego też względu deweloperzy z Eyeballistic stworzyli petycję w serwisie change.org, gdzie zainteresowani gracze mogą składać swoje podpisy. Twórcy po zebraniu 100 tysięcy podpisów wystosują odpowiedni list do WB z planem biznesowym. Aktualnie zebrano prawie 16 tysięcy takich podpisów.

Trylogia Mortal Kombat ma powstać na silniku Unreal Engine 5. Twórcy obiecują, że gry będą bardzo dopracowane. Będzie rozdzielczość 4K, 60 klatek na sekundę i podrasowane postaci. Eyeballistic chce również zremasterować całą pojawiającą się w grach muzykę tak, by ta przybrała nowoczesny, filmowy wydźwięk. Twórcy chcą wypuścić grę na PC, Xbox Series, PS5 i Nintendo Switch i celują w kwotę 39,99 USD, czyli około 160 zł. A Wy byście taki zestaw kupili, czy raczej uważacie, że seria przeszła tak istotne zmiany w mechanice, że wydane 30 lat temu gry nie spełnią obowiązujących dziś standardów? Piszcie w komentarzach. Tymczasem życzymy deweloperom sukcesów i bacznie będziemy obserwować sytuację.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mortal Kombat (1992) na Unreal Engine 5? Niezależne studio zbiera podpisy

 0