Motorola prezentuje prototyp rozwijanego smartfona. Wygląda intrygująco

Motorola prezentuje prototyp rozwijanego smartfona. Wygląda intrygująco

Na imprezie Lenovo Tech World 2022, czyli firmy macierzystej Motoroli, w krótkim pokazie wideo zaprezentowano rozwijany smartfon. Jego ekran po naciśnięciu przycisku rozsuwał się i zwijał, a do tego jego tapeta na bieżąco dopasowywała się do aktualnego rozmiaru telefonu. 

Film demonstracyjny daje nam tylko rzut oka na przód urządzenia, a ekran wydaje się zawijać wokół telefonu na dolnej krawędzi. Wygląda na to, że mamy więc do czynienia z zaawansowanym i w pełni operacyjnym prototypem, gdyż na ekranie są nawet ikony wskaźnika baterii i łączności komórkowej. Ruchomy wyświetlacz to elastyczny panel OLED, mierzący 6,5 cala po rozłożeniu i „nieco ponad” 4 cale po zwinięciu, który w odróżnieniu od konkurencji rozwija się do góry. 

Na imprezie Lenovo Tech World 2022, czyli firmy macierzystej Motoroli, w krótkim pokazie wideo zaprezentowano rozwijany smartfon.

Motorola prezentuje rozwijany prototyp rozwijanego. Wygląda intrygująco

Motorola nie podaje w tym momencie więcej szczegółów na ten temat urządzenia. Nie mamy nawet pewności, czy kiedykolwiek trafi ono na rynek, tym bardziej że tego typu koncepcje widzieliśmy już wcześniej kilka razy i dotychczas nie doczekaliśmy się gotowego produktu. 

Przypominamy, że LG było bardzo blisko wypuszczenia smartfona z rozwijanym ekranem i nawet wyprodukowało pewną partię takich telefonów, ale zaraz po tym ogłosiło całkowite wycofanie się z tego segmentu rynku. LG Rollable został więc rozdany wśród pracowników firmy (pojawiają się nawet recenzje urządzenia), ale nigdy nie doczekał się oficjalnej premiery. W ciągu ostatnich kilku lat TCL także zwiastowało smartfony z elastycznymi ekranami, w tym rozwijane konstrukcje, ale w tym przypadku także nie doczekaliśmy się nawet zapowiedzi gotowego produktu. Mamy jednak nadzieję, że w końcu na rynku pojawi się taki sprzęt i być może będzie to właśnie Motorola. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola prezentuje prototyp rozwijanego smartfona. Wygląda intrygująco

 0