Motorola Razr 3. Wiemy jaki procesor ma dostać składany smartfon

Motorola Razr 3. Wiemy jaki procesor ma dostać składany smartfon

Motorola Razr 3 to nowy składany smartfon, którego prezentacji oczekujemy w tym roku. Początkowe informacje wskazywały na obecność procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, aczkolwiek teraz okazuje się, że urządzenie dostanie wydajniejszy układ.

Jak wynika z oficjalnego plakatu udostępnionego przez Motorolę w chińskich mediach społecznościowych składany smartfon Razr 3 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1, a nie poprzednią wersję jak sugerowano. CPU zawiera 1 rdzeń Cortex-X2 o taktowaniu 3,2 GHz, 3 rdzenie 2,75 GHz i 4 rdzenie 1,8 GHz, a także układ graficzny Adreno zapewniający 10-procentowy wzrost wydajności względem poprzednika. Sam chip jest nowy i trafi również do innych składanych smartfonów: Samsunga Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4.

Motorola Razr 3 ma otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1.

Motorola Razr 3. Wiemy jaki procesor ma dostać składany smartfon

Wprawdzie plakat udostępniony przez Shen Jin, dyrektora generalnego Motoroli nie wskazuje wprost na Razr 3, ale porównując całość z designem telefonu nie może to być inny model. CPU wspomoże 8 lub 12 GB RAM + 256/512 GB wbudowanej pamięci na dane. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy 6,7-calowy wyświetlacz główny o rozdzielczości Full HD+ z odświeżaniem 120 Hz oraz mniejszy 3-calowy ekran dodany na zewnątrz obudowy. Będą też 50 Mpix aparat fotograficzny + 13 Mpix obiektyw ultraszerokokątny.

Motorola Razr 3. Wiemy jaki procesor ma dostać składany smartfon

Do selfie posłuży 32 Mpix aparat. Motorola Razr 3 powinna trafić do sprzedaży w Chinach na przełomie lipca i sierpnia, z kolei w światowej dystrybucji składany smartfon pojawi się w sierpniu. Patrząc na zdjęcia, które wyciekły do sieci pod względem wyglądu nie należy oczekiwać konkretny zmian względem poprzedniego wydania. Nadal będzie to charakterystyczny składany sprzęt przypominający dawne telefony z klapką. Dużo zależy od ceny urządzenia i liczymy, iż pozostanie ona atrakcyjna względem konkurencyjnych propozycji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola Razr 3. Wiemy jaki procesor ma dostać składany smartfon

 0