MSI wypuszcza dwa nowe OLEDy dla graczy i zapowiada kolejne, w tym 4K i 360 Hz

MSI wypuszcza dwa nowe OLEDy dla graczy i zapowiada kolejne, w tym 4K i 360 Hz

Monitory OLED dla graczy powoli stają się coraz popularniejsze, a MSI zdaje się mocno stawiać na tę technologię. Producent ma już na koncie kilka naprawdę ciekawych modeli OLED i szykuje dwa kolejne, charakteryzujące się ultraniskimi czasami reakcji i wysokimi częstotliwościami odświeżania.

MSI OLED Care 2.0

Minęło dużo czasu, zanim OLEDy trafiły na rynek PC, a hamulcowymi były oczywiście wysokie ceny oraz obawy przed wypalaniem statycznego obrazu. Aby temu zaradzić, MSI OLED Care 2.0 wykorzystuje rozwiązanie pasywnego chłodzenia, by zapobiec nadmiernemu nagrzaniu panelu, a także funkcje takie jak Pixel Shift i Panel Protect w celu odświeżania pikseli na wyświetlaczu. Można skonfigurować te funkcje tak, aby uruchamiały się w regularnych odstępach czasu, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko wypalenia obrazu w całym okresie eksploatacji monitora.

MSI mocno stawia na technologię OLED w swoich gamingowych monitorach.

Debiutują nowe OLEDy od MSI

Dwa nowe gamingowe monitory QD-OLED od MSI, które trafią na rynek w tym miesiącu, to MAG 341CQP QD-OLED i MPG 491CQP QD-OLED. Oferują superniski czas reakcji GTG na poziomie 0,03 ms i częstotliwość odświeżania 144 Hz. MAG 341CQP QD-OLED jest wyposażony w 34-calowy zakrzywiony (1800R) panel UWQHD QD-OLED, natomiast MPG 491CQP QD-OLED otrzymał 49-calowy zakrzywiony (1800R) panel DQHD QD-OLED.

MSI mocno stawia na technologię OLED w swoich gamingowych monitorach.  Debiutują nowe OLEDy od MSI

Urządzenia posiadają certyfikaty VESA ClearMR 9000 i DisplayHDR True Black 400, dzięki czemu powinniśmy uzyskać doskonałą klarowność obrazu i głębię kolorów. Dostajemy także dwa porty HDMI 2.1 o pełnej przepustowości 48 Gb/s, co czyni je idealnymi nie tylko do gier na PC, ale także do obsługi częstotliwości 120 Hz w wysokiej rozdzielczości na Xbox Series X/S i PS5. Jak można się spodziewać, monitory te oferują również zmienną częstotliwość odświeżania (VRR), więc nie będziemy zmagać się z rozrywaniem ekranu.

Nadchodzą modele OLEd 4K i QHD z odświeżaniem 240 Hz i 360 Hz

Monitory będą dostępne już w listopadzie, a w 2024 roku MSI wprowadzi więcej modeli OLED, prezentując nowe wyświetlacze 4K i QHD z częstotliwością odświeżania do 360 Hz. Spodziewamy się, że zobaczymy je na przyszłorocznych targach CES. Producent potwierdził, że na imprezie zaprezentuje następujące monitory: 

  • MPG 321URX QD-OLED, UHD 4K @ 240Hz z czasem reakcji 0,03ms (GTG)
  • MAG 321UPX QD-OLED, UHD 4K @ 240Hz z czasem reakcji 0,03ms (GTG)
  • MPG 271QRX QD-OLED, WQHD 2K @ 360Hz z czasem reakcji 0,03ms (GTG)
  • MAG 271QPX QD-OLED, WQHD 2K @ 360Hz z czasem reakcji 0,03ms (GTG)
qd-oled msi

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI wypuszcza dwa nowe OLEDy dla graczy i zapowiada kolejne, w tym 4K i 360 Hz

 0