Netflix i dzielenie konta w Polsce. Firma nie wprowadzi dodatkowych opłat, ale ma inny pomysł

Netflix i dzielenie konta w Polsce. Firma nie wprowadzi dodatkowych opłat, ale ma inny pomysł

Temat dzielenia kont na Netflixie od samego początku wzbudza wiele kontrowersji i choć przez dłuższy czas platforma dawała ciche przyzwolenie na takie praktyki, to w ubiegłym roku, po słabszych wynikach finansowych, zmieniła zdanie, zapowiadając działania, które mają utrudniać taką możliwość. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać to w Polsce. 

Choć w zeszłym roku Netflix rozpoczął w kilku krajach testy dodatkowych opłat za współdzielenie kont, to wygląda na to, że firma nie zamierza wprowadzać takiego rozwiązania w naszym kraju. Zamiast tego platforma na nowo zdefiniowała gospodarstwo domowe i zamierza korzystać z kodów weryfikacyjnych, jeśli z danego konta będziemy korzystać poza takowym. 

W zeszłym roku Netflix zapowiedział działania, które mają utrudniać taką możliwość. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać to w Polsce. 

Netflix i dzielenie konta w Polsce. Firma nie wprowadzi dodatkowych opłat, ale ma innych pomysł

Jak czytamy na stronie Netflixa, osoby, które nie mieszkają w naszym gospodarstwie domowym, będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix. Co jednak istotne, w regulaminie jest też zapis, że Netflix nie obciąży nas automatycznie opłatą, jeśli współdzielimy konto z osobą, która z nami nie mieszka. 

W jaki sposób będzie wyglądać zaś weryfikacja urządzeń? „Jeśli ktoś zaloguje się do Twojego konta z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego Netflix lub jeśli dostęp do konta będzie uzyskiwany w sposób ciągły z lokalizacji spoza Twojego gospodarstwa domowego, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix. W ten sposób możemy potwierdzić, że urządzenia korzystające z konta ma prawo to robić”.

Do weryfikacji wykorzystywany będzie link wysyłany na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem głównego właściciela konta. Ten prowadzić będzie na stronę, na której otrzymamy 4-cyfrowy kod weryfikacyjny, który musimy wpisać na urządzeniu, na którym pojawi się prośba, w ciągu 15 minut. Po udanej weryfikacji na urządzeniu będzie można korzystać z serwisu Netflix, ale prośba o weryfikację urządzenia może się pojawiać co pewien czas, co ma na celu zniechęcenie użytkowników, którzy nielegalnie współdzielą konto. Zobaczymy, na ile będzie to skuteczne. 

Weryfikacja nie będzie wymagana, o ile urządzenie korzysta z połączenia internetowego w gospodarstwie domowym głównego właściciela konta. Netflix nie chce też utrudniać życia osobom, które dużo podróżują lub mieszkają w kilku różnych miejscach. W związku z tym, jeśli jesteśmy właścicielem konta głównego (lub z nim mieszkamy), weryfikacja urządzenia używanego do korzystania z serwisu Netflix nie powinna być konieczna. W jaki sposób platforma identyfikuje urządzenia? W tym celu wykorzystywane są takie informacje jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix i dzielenie konta w Polsce. Firma nie wprowadzi dodatkowych opłat, ale ma inny pomysł

 0