Netflix walczy z obchodzącymi blokady regionalne. Obrywają postronni użytkownicy

Netflix walczy z obchodzącymi blokady regionalne. Obrywają postronni użytkownicy

Wygląda na to, że Netflix zwiększa swoje wysiłki w walce z użytkownikami omijającymi blokady regionalne za pomocą VPN i serwerów proxy, blokując setki tysięcy domowych adresów IP. Przez to niektórzy legalni abonenci, którzy nie korzystają z VPN, nie mogą uzyskać dostępu do niektórych treści.

Netflix zaczął blokować dostawców VPN w 2014 roku po otrzymaniu kilku skarg od właścicieli praw autorskich. Użytkownicy usługi VPN nadal znajdowali sposoby obejścia tych utrudnień, pomimo faktu, że w 2016 r. PayPal sprzymierzył się z Netflixem, odcinając usługi przetwarzania płatności powiązane z niektórymi dostawcami VPN. Przez kilka ostatnich lat niewiele działo się w temacie… aż do teraz.

 Wygląda na to, że Netflix zwiększa swoje wysiłki w walce z użytkownikami omijającymi blokady regionalne za pomocą VPN.

Jednym ze sposobów ominięcia blokady regionalnej przez niektóre sieci VPN było używanie adresów mieszkalnych do kierowania ruchu. Systemy Netflixa widziały te adresy jako legalnych użytkowników, więc osoby spoza USA mogą ominąć te blokady. Ta metoda nie była wielką tajemnicą i działała przez długi czas.

Jednak TorrentFreak zauważył, że ​​obecnie Netflix blokuje domowe adresy IP powiązane z niektórymi dostawcami VPN. WeVPN jako pierwszy dostrzegł, że usługa przesyłania strumieniowego blokuje jego adresy zamieszkania. Problem polega na tym, że setki tysięcy subskrybentów, którzy nie korzystają z VPN, odkrywają, że w ich przypadku Netflix jest ograniczony jedynie do oryginalnych produkcji firmy. Inni mają całkowity zakaz dostępu i otrzymują powiadomienie o wyłączeniu VPN.

Chociaż Netflix ma prawo do uniemożliwiania korzystania z VPN w swojej usłudze, zablokowanie całych bloków adresów IP nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Gigant streamingowy zdaje sobie sprawę z problemu, ale oficjalnie nie przyznał się do jego wywołania ani nie zaproponował odpowiedniego rozwiązania. Najlepszą radą, jakiej udziela dział obsługi klienta Netflix na Twitterze, jest skontaktowanie się z dostawcą usług internetowych, aby sprawdzić, czy może on powiedzieć, dlaczego nasz adres IP jest powiązany z serwerem proxy lub VPN. Na szczęście na chwilę obecną nie słychać, by problem dotyczył naszego kraju. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix walczy z obchodzącymi blokady regionalne. Obrywają postronni użytkownicy

 0