Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 23. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 23. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Gorącym wydarzeniem minionego tygodnia była niewątpliwie prezentacja najnowszych iPhone'ów. Apple podczas wydarzenia przedstawił cztery wersje - iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Pro wyposażono w ekran OLED o przekątnej 6,1, a Pro Max dostał większy 6,7-calowy ekran OLED i w obu przypadkach jest to Super Retina XDR, z odświeżaniem 120 Hz. Do tego we wszystkich modelach znajdziemy procesor A15 Bionic, który w testach wypada dość obiecująco.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Jeśli chodzi jeszcze o iPhone'y 13 to w oddzielnym artykule przyglądamy się ich cenom oraz analizujemy ile Polak musi pracować, by zarobić na taki smartfon. Zespół Picodi opracował infografikę prezentującą, jak Polska wypada na tle innych krajów wyliczając ile dni Polak potrzebuje, żeby uzbierać na edycję podstawową ze 128 GB pamięcią na dane. Otóż musi on przepracować 25,9 dnia. Wzięto tu pod uwagę tylko i wyłącznie średnie wynagrodzenie Polaka - mieszkańców innych krajów zresztą też, a więc 5848 zł brutto (4211 zł netto). Posiadaczy PlayStation 5 z pewnością ucieszy fakt, iż do konsoli Sony można bez problemu dołożyć dodatkowy dysk SSD. Japoński producent opublikował aktualizację pozwalającą instalować i korzystać z drugiego dysku.

Dwa lata temu Jingjia Micro zapowiedziało własny układ graficzny o wydajności GeForce GTX 1080. Teraz firma z Chin ogłosiła zakończenie prac nad modelem JM9271, dzięki czemu karta może trafić do masowej produkcji. GPU będzie wykonany w procesie 28 nm, aczkolwiek nie trafi do graczy. Co ciekawe w oficjalnych statystykach grafika ma wydajność porównywalną do GeForce GTX 1050. Karta zaoferuje GPU z zegarem 1,5 GHz, interfejs PCIe Gen3 x16, 8 GB pamięci GDDR5 oraz pełną kompatybilność z HDMI2.0 i DisplayPort 1.3. Na koniec należy wspomnieć o wynikach wydajności procesorów Intel Alder Lake-S, a dokładniej wersji Core i9 12900KF, i7 12700KF oraz i5 12600KF. Do tych rezultatów musimy jednak podchodzić z dystansem.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 23. Sprawdź co Cię ominęło

 0