Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 19. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 19. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W najnowszym epizodzie omawiamy m.in. procesory Ryzen Threadripper 5000 (Zen 3), których szczegóły wyciekły do sieci. Mają one zadebiutować w listopadzie 2021 roku i zostaną oparte na architekturze rdzeni Zen 3 o nazwie kodowej Chagall. Przeciek od Gigabyte potwierdza, że do dystrybucji trafi co najmniej osiem różnych modeli, pięć dla stacji roboczych WRX80 i trzy dla platformy HEDT TRX40.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Ponadto dowiedzieliśmy się, iż karty graficzne AMD RDNA 3 mogą otrzymać wsparcie dla DisplayPort 2.0. DisplayPort 2.0 przedłuża obsługę Ultra High Bit Rates, umożliwiając nawet przesyłanie 20 gigabitów na sekundę na linię. To trzy razy więcej niż wyjście dla DisplayPort 1.4a. Prędkość transmisji danych podniesiono do prawie 80 gigabitów na sekundę całkowitej szybkości. Co ciekawe AMD niedawno dostarczyło poprawki do sterowników GPU dedykowanych przyszłym generacjom Radeonów. Jeśli chodzi o obóz konkurenta AMD, czyli Intela to przedstawił on detale hybrydowych CPU (Intel Core 12. generacji znanych pod nazwą kodową "Alder Lake-S”.). Architektura ma być proponowana w trzech różnych konfiguracjach, wliczając do tego 8 wydajnościowych rdzeni z 8 rdzeniami energooszczędnymi oraz zestawieniu 6+8 i 2+8.

Co ciekawe Steam Deck, czyli najnowsze urządzenie do grania od Valve ma szansę posłużyć jako przenośny Xbox. Właścicel Steam od początku chwali się, że mamy do czynienia z najpotężniejszym mobilnym sprzętem gamingowym, które chwali również szef marki Xbox, Phil Spencer. To właśnie on uważa, że Steam Deck może służyć za przenośnego Xboxa. Przedstawiciel Microsoftu przyznał, że korzystał z urządzenia przez kilka dni i jego zdaniem to "naprawdę fajna propozycja".

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 19. Sprawdź co Cię ominęło

 0