Steam Deck może służyć jako przenośny Xbox. "To najpotężniejsze mobilne urządzenie do gier"

Steam Deck może służyć jako przenośny Xbox. "To najpotężniejsze mobilne urządzenie do gier"

Valve opublikowało pierwszą reklamę Steam Deck, w której producent nie przebiera w słowach i odważnie stwierdza, że nowość jest "najpotężniejszym urządzeniem mobilnym do gier na świecie". W ten sposób Valve rzuciło wyzwanie innym konsolom przenośnym, z Nintendo Switch na czele.

Reklama trwa tylko minutę i co ciekawe, umieszczoną ją na zapomnianym przez wielu kanale Valve na YouTube – który od grudnia 2020 roku nie wykazywał żadnej aktywności. Film pokazuje Steam Deck, na którym uruchomiono takie gry jak Doom Eternal, Star Wars Jedi: Fallen Order i The Ascent, a także opisano funkcje konsoli. Materiał pokazuje dokładnie przyciski Steam Deck, a także reklamuje sprzęt jako oferujący "przenośny gaming bez kompromisów". Reklama nie wspomina o różnych wersjach konsoli, które pojawia się na rynku, ale zapowiada obsługę wszystkich funkcji Steam i wszystkich gier Steam.

Valve chwali się, że Steam Deck jest najpotężniejszym urządzeniem mobilnym do gier na świecie. Konsolę chwali również szef Xboxa.

O konsoli wypowiedział się również sam szef Xbox. Phil Spencer publicznie odrzuca ideę wojny konsolowej i często chwali i docenia konkurentów. Teraz twierdzi, że Steam Deck Valve może służyć jako przenośna konsola Xbox. Szef Xboxa powiedział na Twitterze, że ostatnio spędził trochę czasu w Valve, omawiając Steam Deck z Gabe Newellem. Dyrektor Microsoftu zauważył, że miał swój Steam Deck przez kilka dni, dodając, że to "naprawdę fajne urządzenie". "Granie w Halo and Age jest przyjemne, xCloud działa dobrze" - powiedział Spencer.

W wywiadzie dla GamesRadar w zeszłym tygodniu Spencer powiedział, że nie planuje teraz wprowadzenia Game Pass na żadne zamknięte platformy. Steam Deck będzie jednak dostarczany z systemem SteamOS 3.0, który jest oparty na Linuksie, ale Valve twierdzi, że jest to otwarta platforma, która może obsługiwać inne systemy operacyjne. Firma stwierdziła nawet, że powinna spełniać wymagania Windows 11. Oznacza to, że prawdopodobnie zobaczymy Xbox Game Pass na tym przenośnym urządzeniu

 Valve porzuca Debiana. Steam Deck przechodzi na Arch Linux. Co z kompatybilnością z Windows 11?

Steam Deck ma pojawić się w grudniu. Ceny zaczynają się od 399 USD za 64 GB wbudowanej pamięci masowej i sięgają do 649 USD za model z szybszym dyskiem NVMe (512 GB) i  wyświetlaczem przeciwodblaskowym.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Deck może służyć jako przenośny Xbox. "To najpotężniejsze mobilne urządzenie do gier"

 0