Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 18. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 18. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W osiemnastym odcinku omawiamy m.in. ogromne zamówienie, jakie miało dostać TSMC na 3 nm litografię od Intela, który wykorzysta nową technologię do stworzenia procesorów kolejnej generacji. Wstępna produkcja ruszy w Fab TSMC 18b w drugim kwartale 2022 r., a masowa produkcja ma rozpocząć się w połowie 2022 r. Zdolność produkcyjna osiągnie 4000 wafli do maja 2022 roku.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że AMD Radeon RX 6600 XT ma szanse być ciekawą propozycją dla kopaczy kryptowalut. Karta graficzna oferuje wydajność 32 MH/s w Daggerhashimotto (Ethereum) przy zaledwie 55 watach. Żadna inna karta nie może się pochwalić takim stosunkiem wydajności do mocy i żadna nie oferuje aż tak niskiego zapotrzebowania na prąd. Układy AMD RDNA2 nie są powszechnie stosowane do wydobywania kryptowalut z powodu ceny oraz stosunkowo gorszej wydajności w porównaniu z NVIDIA Ampere. Jednak jak pokazują wyniki może to być interesującą alternatywą dla GPU Zielonych. Pozostając przy temacie kart graficznych w oddzielnej wiadomości piszemy o cenach GeForce RTX 30, które spadają szybciej niż Radeony RX 6000. Trend spadkowy jest wyraźny na rynku niemieckim.

Warto też wspomnieć o pamięciach RAM DDR5, które zaoferują nie tylko większe osiągi, ale również temperatury. Jedną ze zmian będzie przeniesienie układów scalonych zarządzania energią oraz modułów regulacji napięcia bezpośrednio na moduł RAM, co wygeneruje więcej ciepła. W przypadku Corsair producent bazować będzie na technologi DHX, która wykorzystuje żeberka do rozpraszania ciepła z zewnętrznej części chipów. Na koniec tradycyjnie zapraszamy do zostawienia subskrypcji na naszym kanale oraz łapki w górę pod najnowszym podsumowaniem tygodnia.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 18. Sprawdź co Cię ominęło

 0