Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 72. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 72. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Do sieci wyciekł wynik testu procesora Zen 4 AMD Ryzen 7 7700X. Chipset będzie miał zegar bazowy 4,5 GHz i prędkość boost 5,4 GHz przy TDP 105 W (142 W PPT). Ryzen 7 7700X Zen 4 został przetestowany w Cinebench R20. W trybie jednordzeniowym zdobył 773 punkty, natomiast w trybie wielordzeniowym uzyskuje 7701 punktów. Ryzen 7 7700X zostanie wprowadzony do sprzedaży we wrześniu wraz z innymi modelami serii.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Serwis Baidu (via @harukaze5719) ujawnił większość informacji, które sugerują, iż karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4090 powinna być w produkcji od 16 sierpnia. Układ zawiera GPU AD102 z 24 GB VRAM i posiada cztery złącza wyświetlacza (3x DP i 1x HDMI). Premierę nowej serii NVIDII przewidziano na październik 2022 roku. Jest to nieoficjalna informacja, dlatego warto podchodzić do niej z dystansem. Chcesz, żeby dane na umierającym dysku nie zostały skradzione? Samsung ma na to dość kuriozalne rozwiązane. Posiadacz SSD Samsung 980 PRO 2 TB, który postanowił usunąć wszelkie dane z nośnika danych, aby zapobiec ich potencjalnej kradzieży, zasięgnął rady u producenta i odpowiedź była dość zaskakująca. Samsung poradził mu, żeby użył młotka do zniszczenia dysku, a następnie przysłał jego zdjęcie.

Arctic, producent układów chłodzenia natrafił na problem z uszczelkami w zestawach Liquid Freezer 2 AIO wyprodukowanych między majem 2021 r. a marcem 2022 r. Całość prowadzi nie tylko do zmniejszonej wydajności chłodzenia, ale także wycieku płynu chłodzącego w pętli. Degradacja uszczelki następuje w ciągu sześcioletniego okresu gwarancyjnego, ale kłopot będzie widoczny już po pewnym czasie. Zaleca się więc jak najszybszą wymianę uszczelki. Arctic wydaje zestaw naprawczy, który umożliwi użytkownikom samodzielne rozwiązanie problemu.

Na koniec warto wspomnieć o wakacyjnym konkursie Synology, w którym główną nagrodą jest serwer NAS DS220+. Urządzenie przechowuje zdjęcia oraz filmy, do których masz dostęp z każdego miejsca na Ziemi. Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia oraz zostawienia subskrypcji na kanale ITHardware w serwisie YouTube.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 72. Sprawdź co Cię ominęło

 0