Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 111. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 111. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Intel oficjalnie potwierdza procesory Raptor Lake-S/HX Refresh

Po miesiącach spekulacji Intel wreszcie potwierdził nową serię procesorów. Oficjalna prezentacja odniosła się wyłącznie do Meteor Lake oraz mobilnych chipów nowej generacji wykorzystujących oznaczenie „Core 3/5/7/9”. Więcej do powiedzenia miał chiński oddział producenta, który ujawnił grafikę i wynika z niej, iż marka Core # będzie miała zastosowanie do serii Meteor Lake i Raptor Lake U Refresh, podczas gdy stary schemat nazewnictwa Core i # będzie używany przez Raptor Lake-S Refresh i Raptor Lake-HX Refresh. „Core Ultra” odróżni Meteor Lake od serii Raptor Lake-U, aczkolwiek obie architektury pozostaną częścią tej samej linii układów.

GeForce RTX 4060 - wyciekły pierwsze testy. Szykuje się kolejne rozczarowanie?

Do sieci trafiły pierwsze testy GeForce RTX 4060. Karta graficzna rzekomo zdobyła 105 000 punktów w OpenCL i 99 000 w Vulkan. Wyniki można porównać do tych osiągniętych przez GeForce RTX 4060 Ti i Radeon RX 7600. Nowe GPU jest od 17 do 18% szybsze niż GeForce RTX 3060. Warto pamiętać, że rezultaty bazują na oficjalnym rankingu Geekbench, a ten uśrednia wszystkie wyniki. GeForce RTX 4060 jest wyposażony w procesor graficzny AD107 z 3072 rdzeniami CUDA i 8 GB pamięci GDDR6 podłączonej do 128-bitowego interfejsu. NVIDIA ustaliła cenę karty graficznej na 299 USD/329 EUR/1529 PLN.

Apple Watch Ultra 2 jeszcze w tym roku?

Apple Watch Ultra 2 może zadebiutować w bieżącym roku. Na taki scenariusz wskazuje Mark Gurman, według którego gadżet ma zadebiutować wraz z nowymi iPhonami 15 oraz zegarkami z linii Apple Watch Series 9. Niektórzy sugerują, że Apple Watch Ultra 2 zaoferuje jakieś nowe czujniki. Nie należy jednak oczekiwać głębokich zmian względem poprzednika. Pierwszy Watch Ultra pojawił się zaledwie rok temu. Na razie jest za mało informacji, by można było ocenić co szykuje Apple. Wszelkie zapowiedzi nastąpią na konferencji we wrześniu.

Microsoft kupił Bethesdę, bo usłyszał, że Starfield może być ekskluzywem PlayStation

Starfield będzie dostępny jedynie na PC i Xboxie Series X/S. Gra ominie konsolę największego konkurenta Microsoftu, Sony, a argument Bethesdy był co najmniej dziwny, bo jej przedstawiciel powiedział, że projekt nie zadebiutowałby w terminie gdyby powstawał równocześnie na trzech platformach sprzętowych. Szef Xbox Game Studios, Matt Booty, powiedział z kolei Giant Bomb, że gdyby Starfield trafił do sprzedaży już teraz miałby mniej błędów niż jakakolwiek inna produkcja Bethesdy. Co ciekawe tytuł miał pierwotnie trafić także na PlayStation 5, aczkolwiek po przejęciu ZeniMax przez Microsoft, Microsoft renegocjował umowę, która została wcześniej zawarta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 111. Sprawdź co Cię ominęło

 0