Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 67. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 67. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. Intel zaprezentował kartę graficzną Arc A770 w wersji "Limited Edition" wyposażoną w niestandardowe chłodzenie i oświetlenie RGB. Zdaniem Petersena nowy GPU zaoferuje nie tylko wysoką wydajność, ale także możliwości podkręcania. Arc A750 LE ma podwójny wentylator oraz cztery złącza wyświetlacza (3xDP, 1xHDMI) oraz podwójne złącza zasilania (6-pinowe i 8-pinowe).

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Spada sprzedaż dysków twardych. Jak podaje Trendfocus w swoim raporcie sprzedaż zmalała do około 45 milionów egzemplarzy w drugim kwartale bieżącego roku, co daje spadek o 33 procent rok do roku. Cofając się do 2010 roku, producenci dostarczyli wówczas ponad 650 milionów sztuk, czyli średnio około 162 miliony na kwartał. Widzimy więc powolną śmierć HDD. Patrząc na wydajne dyski twarde dla przedsiębiorstw popyt spadł nieznacznie do około 2,5 miliona sztuk ze względu na to, iż producenci OEM wykorzystali dostępne zapasy magazynowe z wcześniejszego kwartału. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda na rynku konsumenckim, łączne 3,5-calowych dysków twardych do komputerów stacjonarnych i elektroniki użytkowej spadły o ponad 30 procent, do około 13 milionów sztuk.

Podczas gdy stopniowo wdrażany jest standard DDR5 Samsung pracuje już nad jego następcą. DDR6 zapewniać ma nawet 17000 Mb/s. W przypadku prędkości DDR5 oferuje maksymalnie DDR5-6400 według specyfikacji JEDEC, aczkolwiek po podkręceniu jesteśmy w stanie wyciągnąć DDR5-8500 czy DDR5-10000. DDR6 będzie dysponował na starcie prędkością od DDR6-12800 i maksymalną DDR6-17000. Z drugiej strony producenci zapowiadają prędkości obecnej generacji modułów DDR5-12600. Warto pamiętać, iż prace nad DDR6 są na wczesnym etapie i na ich nadejście przyjdzie nam trochę poczekać.

Stray to gra, która zaskoczyła większość obserwatorów branży gamingowej. Produkcja o przygodach kota zaraz po premierze przyciągnęła wielu graczy, a teraz zbiera świetne oceny na Steam, dzięki czemu pozostaje najwyżej oceniananym tytułem na platformie Valve w 2022 roku. Stray zrzucił tym samym z tronu God of War. 43 tysiące pozytywnych recenzji społeczności przy 999 negatywnych. Daje to aż 98% pozytywnych opinii. God of War ma 53 tys. pozytywnych recenzji (97%). Stray nie znalazł się natomiast w zestawieniu gier wszechczasów i tutaj króluje Portal 2.

Zachęcamy do obejrzenia materiałów dostępnych na kanale ITHardware w serwisie YouTube oraz zostawienia łapki w górę i subskrypcji. Pomocne będą też wasze komentarze i opinie o filmikach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 67. Sprawdź co Cię ominęło

 0