Next-genowy remake Dead Space oficjalnie zapowiedziany. Zobaczcie zwiastun

Next-genowy remake Dead Space oficjalnie zapowiedziany. Zobaczcie zwiastun

Od kilku miesięcy po sieci krążyły plotki, że EA może się zdecydować na wskrzeszenie kultowej już serii survival horrorów, Dead Space. Przecieki okazały się prawdziwe i rzeczywiście doczekamy się powrotu na USG Ishimura.

Electronic Arts oficjalnie zapowiedziało powrót serii Dead Space. Wczoraj wieczorem podczas transmisji z wydarzenia EA Play Live firma na sam koniec konferencji ogłosiła Dead Space jako pełnoprawny remake niezwykle popularnej gry survival horror z 2008 roku, pierwotnie opracowanej przez Visceral Games. Poniżej możecie obejrzeć krótki i niezwykle klimatyczny zwiastun, który powstał na silniku gry. Fani powinni już zacierać ręce, ponieważ o ile EA tego nie pokpi, szykuje się prawdziwa uczta dla fanów tego gatunku. 

Przecieki okazały się prawdziwe i rzeczywiście doczekamy się powrotu Dead Space i to w next-genowym wydaniu.

Co prawda zwiastun nie zdradza zbyt wiele, ale dostrzegamy Nekromorfów, którzy przejęli statek. Jest nawet słynna podpowiedź dla graczy, czyli wypisane na ścianie krwią hasło: odcinaj kończyny. Na koniec materiału możemy też rzucić okiem na głównego bohatera, czyli Isaaca Clarke'a, który jest ubrany w swój kultowy kostium inżyniera RIG z paskiem zdrowia w postaci podświetlanych elementów na kręgosłupie. 

Za powrót Isaaca na USG Ishimura odpowiada studio Motive Studios, deweloper, który ostatnio dostarczył nam Star Wars: Squadrons. Podstawą technologiczną dla horroru będzie silnik DICE Frostbite, który wykorzystywany jest powszechnie w grach EA, w tym serii Battlefield. Oto jak EA opisuje remake i cele dewelopera: „Dead Space powraca w klasycznym horrorze science-fiction, całkowicie przebudowanym od podstaw przez Motive Studios, aby zapewnić głębsze i bardziej wciągające wrażenia. Wykorzystując moc silnika gry Frostbite i konsol nowej generacji, ten remake zapewnia oszałamiającą jakość wizualną i ulepszenia rozgrywki, zachowując jednocześnie wierność oryginałowi”. Twórcy zapewniają, że dostarczą poprawioną historię, postacie i mechaniki rozgrywki. Mamy tylko nadzieję, że nie przedobrzą i nie zrobią z tego prostego shootera, ponieważ zabiłoby to klimat gry. 

Activision Blizzard pozwane przez Kalifornię za molestowanie seksualne i dyskryminację

Unikając całkowicie platform ostatniej generacji, Dead Space ma zostać wydane tylko na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5. EA nie ujawniło jeszcze nawet przybliżonej daty premiery, ale uruchomiono portal internetowy, w którym fani mogą się zarejestrować i czekać na więcej szczegółów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Next-genowy remake Dead Space oficjalnie zapowiedziany. Zobaczcie zwiastun

 0