Nintendo Switch 2 będzie gorszy od Xbox Series S? Wiadomo, jak firma chce zapewnić lepszą wydajność

Nintendo Switch 2 będzie gorszy od Xbox Series S? Wiadomo, jak firma chce zapewnić lepszą wydajność

Na Nintendo Switch 2 czeka wielu fanów japońskiej marki, którzy liczą, że konsola zaoferuje większą wydajność od poprzednika, co nie będzie sztuką, ponieważ obecne urządzenie było przestarzałe już w chwili swojej premiery. Według nowych informacji następca Switcha ma być słabszy od Xboxa Series S nazwanego swego czasu przez jednego z twórców gier "ziemniakiem".

Nintendo nie bierze udziału w wyścigu na największą liczbę klatek na sekundę w grach czy najwydajniejsze podzespoły w konsolach. Efekt tego jest taki, że Nintendo Switcha idzie porównać do PS3 czy Xboxa 360 aniżeli ich następców, co zresztą potwierdza już starą teorię, jakoby druga generacja oferowała wydajność na poziomie PlayStation 4. Teraz z kolei uważa się, że Nintendo Switch 2 będzie słabszy od Xboxa Series S, który wydajnością także nie grzeszy.

Nintendo Switch 2 ma wykorzystać technologię NVIDIA DLSS. Sama konsola ma być słabsza od Xboxa Series S.

Co ciekawe Nintendo podobno działa nad tym, aby konsola nie była przestarzała już na starcie i zaoferowała lepszą jakość w grach. Producent z Japonii chce tego dokonać za pomocą technologii NVIDIA DLSS, z którego będzie można skorzystać w wielu lub większości gier. Oczywiście taka opcja pozostanie dobrowolna dla graczy.

Ma to sens, gdyż jak podają leakerzy technologia zwiększająca wydajność graficzną bez wpływania na jakość obrazu zatrze niedoskonałości podzespołów Nintendo Switch 2, który jak wspominaliśmy ustąpi wydajnościowo Xbox Series S.

Chociaż nie jest to do końca zaskakujące, że Nintendo Switch 2 będzie nieco przestarzały, niezależnie od tego, czy zostanie wydany w tym czy w przyszłym roku. NVIDIA najwyraźniej zaoferowała Nintendo różne modele układów, w tym jeden oparty na architekturze Ada Lovelace ten sam, który umieszczono w kartach graficznych RTX 4000.

Nintendo zdecydowało się jednak na zoptymalizowaną pod względem kosztów wersję Orina, bazującą na architekturze Ampere. Cóż nie zostaje nic innego jak tylko czekać na zapowiedź i premierę Nintendo Switch 2. Ta ostatnia powinna mieć miejsce na początku 2025 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 będzie gorszy od Xbox Series S? Wiadomo, jak firma chce zapewnić lepszą wydajność

 0