Nintendo Switch 2 może nie dorównać mocą Steam Deckowi, ale dla firmy nie ma to większego znaczenia

Nintendo Switch 2 może nie dorównać mocą Steam Deckowi, ale dla firmy nie ma to większego znaczenia

Nintendo Switch 2 to wyczekiwany następca konsoli, w którą przed premierą mało kto wierzył, ale finalnie zdołała ona odnieść spektakularny sukces, choć wydajnością zwłaszcza dziś nie grzeszy i bywa porównywana do PS3 i Xboxa 360. Jak się okazuje, nowa generacja nie będzie pod tym względem konkurować z PS5 czy Xbox Series X/S, a jakby tego było mało nie będzie w stanie wygrać także ze Steam Deck.

Nintendo Switch 2 miał zadebiutować w tym roku, aczkolwiek kolejne plotki zasugerowały opóźnienie i debiut na początku 2025 roku, przy czym oczywisty wydaje się marzec, jako że pierwsza generacja trafiła na rynek właśnie w rzeczonym miesiącu. Kwestia daty premiery to nie wszystko, bo istotniejsza jest specyfikacja konsoli, której szczegóły co jakiś czas wyciekają do internetu i nie inaczej jest teraz. Wedle tego co ujawniono, Nintendo Switch 2 nie zdoła pobić Steam Decka pod względem wydajności.

Nintendo Switch wydajnościowo może nie dorównać nawet Steam Deckowi.

Jest mało prawdopodobne, aby Nintendo Switch 2 było mocniejsze od Steam Decka, a co dopiero najsłabszej konsoli obecnej generacji, czyli Xbox Series S, ale to zdaniem źródła nie ma większego znaczenia z kilku powodów. Urządzenie japońskiego producenta wykorzysta dostępną moc w inny sposób niż reszta konsol, a sama firma dostosuje deweloperów pod swój sprzęt.

Według dyskusji przeprowadzonej na kanale Digital Foundry Nintendo chce w sumie zastosować podobną sztuczkę co w przypadku ograniczonego mocą pierwszego Switcha, czyli po prostu odpowiednio zoptymalizować porty gier pod swą platformę.

Tutaj istotną rolę odegra jednak nowość dla konsoli w postaci technologii NVIDIA DLSS, która w znacznym stopniu pomoże wykonać ów plan. Narzędzie wszak umożliwia renderować tytuły w niższej rozdzielczości przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu i jednoczesnym zagwarantowaniu odpowiedniej płynności.

Drzemiąca w Nintendo Switch 2 moc zostanie więc spożytkowana inaczej niż w Steam Deck i dla firmy nie ma ona aż takiego znaczenia. Sama konsola jest porównywana do konsol ostatniej generacji, czyli PS4 oraz Xbox One.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 może nie dorównać mocą Steam Deckowi, ale dla firmy nie ma to większego znaczenia

 0