Nintendo obniża cenę Switcha w Europie

Nintendo obniża cenę Switcha w Europie

Jeśli rozważacie zakup Nintendo Switcha, macie teraz dobrą okazję. Japoński gigant obniżył właśnie ceny konsoli w Europie.

"Europejski oddział Nintendo obniża europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców detalicznych. Przeszło cztery i pół roku po premierze Nintend Switch wciąż dobrze się sprzedaje w Europie. Po przeanalizowaniu wielu czynników, takich jak kursy walut czy nadchodząca premiera wersji OLED, zdecydowaliśmy, że to dobry moment na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switch" - czytamy w oficjalnym komunikacie Nintendo. Cena spadła o 30 euro, czyli około 136 złotych.

Nintendo obniżyło cenę Switcha w Europie o około 30 euro. Powód - sytuacja na rynku walut oraz nadchodząca premiera nowej wersji konsoli.

Odbiło się to już na ofercie zagranicznych sklepów. Na przykład niemiecki Amazon zmienił cenę z 329 euro na 299 euro. W My Nintendo Store konsolę również kupimy za 299,99 euro. Z kolei wersja Lite kosztuje 199,99 euro, a wersja OLED jest wyceniana na 364,99 euro. W Polsce najniższa cena wynosi obecnie 1338,99 złotych na Allegro. Patrząc na oferty popularnych sieci sklepów z elektroniką, widzimy kwoty zaczynające się od 1489,00 złotych.

Jeśli więc niespecjalnie zależy wam na ekranie OLED (bo na przykład i tak planujecie grać na telewizorze lub monitorze), możecie teraz kupić dotychczasową wersję Switcha za bardzo uczciwe pieniądze. Jeżeli natomiast chcecie mieć konsolę z lepszym i większym (7-calowym) wyświetlaczem, musicie poczekać do premiery Nintendo Switch OLED, zaplanowanej na 8 października. W polskich sklepach nową wersję konsoli można zamówić za 1699 złotych. W tej kwocie otrzymujemy także ulepszone wbudowane głośniki czy zwiększoną pamięć wewnętrzną (do 64 GB).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo obniża cenę Switcha w Europie

 0