Nothing Ear 1 - transparentne słuchawki zaprezentowane. AirPodsy Pro mają powody do obaw?

Nothing Ear 1 - transparentne słuchawki zaprezentowane. AirPodsy Pro mają powody do obaw?

Carl Pei ma nadzieję ponownie namieszać na rynku, jak to kiedyś udało mu się wraz z marką OnePlus. Tym razem jego nowy startup zaczyna jednak swoją działalność od bezprzewodowych słuchawek. Czy otrzymamy nowego zabójcę flagowców w tym segmencie rynku?  

Nothing, startup sprzętowy od współzałożyciela OnePlus, Carla Pei, oficjalnie zaprezentował swój pierwszy produkt: bezprzewodowe słuchawki douszne Ear 1. Jeśli śledziliście poprzednie doniesienia na temat tego produktu, to zapewne wiecie już, czego spodziewać się po tym sprzęcie. Nothing potwierdziło, że cena urządzenia to 99 USD, co oznacza, że jest przeszło dwukrotnie tańsze od produktu Apple i cenowo będzie rywalizować raczej z takimi produktami, jak Amazon Echo Buds, OnePlus Buds i Google Pixel Buds A. Producent już wcześniej pochwalił się także transparentnym designem i szczegółowo opisał aktywną redukcję szumów (ANC), która opiera się na konfiguracji z trzema mikrofonami. Wszystko, co tak naprawdę pozostało, to data premiery i pewne luki w specyfikacji, które właśnie uzupełniono. 

Nothing, startup sprzętowy od współzałożyciela OnePlus, Carla Pei, oficjalnie zaprezentował swój pierwszy produkt: bezprzewodowe słuchawki douszne Ear 1.

Nothing Ear 1 - transparentne słuchawki zaprezentowane. AirPodsy Pro mają powody do obaw?

Słuchawki Ear 1 będą początkowo dostępne online na Nothing.tech w ramach limitowanej oferty już 31 lipca. Oficjalnie zadebiutują 17 sierpnia w 45 krajach, w tym w i w Polsce. Jeśli chodzi o specyfikację, słuchawki douszne są wyposażone w 11,6 mm przetworniki, które w połączeniu z oprogramowaniem i sprzętem firmy Teenage Engineering (znanym z przenośnych narzędzi do tworzenia muzyki, takich jak OP-1 i OP-Z), zapewnić mają wysoką jakość brzemienia. Do wyboru są dwa ustawienia ANC: tryb lekki do umiarkowanej redukcji szumów i tryb maksymalny do głośniejszych środowisk, takich jak samolot. Natomiast tryb przezroczystości pozwala całkowicie wyłączyć ANC.

Nothing Ear 1 - transparentne słuchawki zaprezentowane. AirPodsy Pro mają powody do obaw?

Co więcej, Nothing twierdzi, że technologia Clear Voice może zredukować szumy tła w czasie rozmowy, takie jak wiatr. Jak zwykle towarzysząca aplikacja pozwala dostosować ustawienia dźwięku i korektora, a także zawiera funkcje takie jak „znajdź moją słuchawkę” i personalizację sterowania gestami. Żywotność baterii szacowana jest tu na około 5,7 godziny, nieco więcej niż 5 godzin oferowanych przez Amazon Echo Buds, choć będzie się to zmieniać w zależności od ustawień dźwięku. Nothing zapewnia, że możemy spodziewać się do 34 godzin z etui ładującym. Dodatki obejmują wykrywanie douszne i szybkie parowanie z urządzeniami z systemem Android. Ear 1 są również odporne na zachlapanie i wodę. Ktoś zainteresowany?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nothing Ear 1 - transparentne słuchawki zaprezentowane. AirPodsy Pro mają powody do obaw?

 0