Nowa aktualizacja Windows 11 obniżyła Wam wydajność w grach? NVIDIA ma rozwiązanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniżyła Wam wydajność w grach? NVIDIA ma rozwiązanie

W miniony weekend donosiliśmy, że gracze skarżą się, iż nowa aktualizacja Windows 11 negatywnie wpływa na karty graficzne NVIDII i obniża wydajność w grach. Na szczęście nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony Zielonych. 

Windows 11 22H2 to duża aktualizacja do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, która od niedawna jest udostępniana na kolejnych urządzeniach. Update wprowadza wiele nowych funkcji, w tym aplikację Smart App Control, której rolą jest blokowanie niebezpiecznych dla systemu aplikacji (analizowaniem ich kodu zajmuje się sztuczna inteligencja) czy usprawnienia związane z oszczędzaniem energii oraz optymalizacją wydajności. Dodano ponadto obsługę zmiennego odświeżania ekranu (VRR – Variable Refresh Rate) w tytułach działających w tle czy Auto HDR.

NVIDIA szybko zareagowała na rosnącą liczbę skarg na update Windows 11 i zaproponowała rozwiązanie.

Część użytkowników posiadających karty graficzne NVIDIA GeForce skarży się jednak, że po instalacji aktualizacji gry działają wolniej niż wcześniej, a użycie procesora spada z 80 do 5%. Przykładowo na konfiguracji z CPU Ryzen 3600, GPU GeForce GTX 1070 Ti i 16 GB RAM doświadczono niestabilności w działaniu gier i skaczącej liczby fpsów, co mocno dokucza w trakcie rozgrywki. 

NVIDIA szybko zareagowała na rosnącą liczbę skarg i poinformowała, że problem stojący za różnymi przypadłościami związanymi ze spadkiem wydajności i przycinaniem został rozwiązany przez nową aktualizację beta. Bez wchodzenia w szczegóły techniczne, winowajcą okazało się oprogramowanie Nvidia GeForce Experience.

W artykule zatytułowanym „Niższa wydajność po aktualizacji do Microsoft Windows 11 2022 Update”, NVIDIA opisuje problemy z Windows 11 22H2 i przedstawia rozwiązanie problemów, takich jest opóźnienia (lag) i zacinaniem (stuttering) się gier. Na chwilę obecną Zieloni zaproponowali dwa rozwiązania, ale oba wymagają zainstalowania oprogramowania firmy w wersji beta. 

Nowa aktualizacja Windows 11 obniżyła Wam wydajność w grach? NVIDIA ma rozwiązanie

Po pierwsze możemy samodzielnie pobrać instalator NVIDIA GeForce Experience v3.26 Beta w TYM miejscu, a następnie przystąpić do instalacji. W drugiej opcji możemy uruchomić aplikację GeForce Experience, jeśli mamy ją już zainstalowaną i dokonać jej aktualizacji. W przypadku tej metody trzeba jednak najpierw przejść do ustawień i wybrać „Włącz funkcje eksperymentalne”, aby wbudowany aktualizator mógł zainstalować wersję beta.

Jeśli nie uśmiecha się Wam jednak instalowanie oprogramowania w wersji beta, to musicie uzbroić się w cierpliwość, bo NVIDIA obiecuje, że w tym tygodniu udostępni wersję finalną wersję GeForce Experience 3.26 wraz z nowym sterownikiem GeForce Game Ready. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa aktualizacja Windows 11 obniżyła Wam wydajność w grach? NVIDIA ma rozwiązanie

 0