Nowa pasta termoprzewodząca Arctic MX-6 nadchodzi?

Nowa pasta termoprzewodząca Arctic MX-6 nadchodzi?

Na początku tego tygodnia, status obecnie najlepszej pasty termoprzewodzącej w ofercie Arctica, MX-5, został zmieniony na "wycofany z produkcji". Jak odkrył jeden z popularnych informatorów, firma najpewniej przygotowuje nową wersję pasty z oznaczeniem MX-6. Na niemieckim Amazonie pojawiła się nawet oferta z Arctic MX-6 za cenę 28,75 euro za 4 gramy.

Pasty termoprzewodzące od Arctica zyskały swoją popularność dzięki dobremu stosunkowi ceny do oferowanej wydajności. Obecnie najnowsza wersja, MX-5, również cieszy się uznaniem, chociaż w jej przypadku nie obyło się bez wpadki. Okazuje się jednak, że firma nie zamierza spoczywać na laurach i najpewniej przygotowuje kolejną odsłonę lubianej przez klientów pasty. Na początku tego tygodnia, status Arctic MX-5 został zmieniony na "wycofany z produkcji" na stronie internetowej producenta. Jak donosi znany informator o pseudonimie momomo_us, firma pracuje nad nową wersją o nazwie MX-6. Oznacza to, że produkcja pasty MX-5 zostanie zakończona po zaledwie około 1,5 roku od premiery. Bardzo możliwe, że taki ruch jest spowodowany zbliżającym się wprowadzeniem na rynek nowych procesorów Intela oraz AMD.

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Arctic przygotowuje nową odsłonę swojej popularnej pasty termoprzewodzącej. Wersja MX-6 pojawiła się nawet w ofercie niemieckiego Amazonu, gdzie tubkę o pojemności 4 gramów wyceniono na 28,75 euro.

Arctic MX-6

Źródło: Twitter @momomo_us

Co ciekawe do sieci trafiły nawet zdjęcia opakowania MX-6. Jeśli chodzi o skład wersji MX-5, to odnajdziemy w nim tlenek glinu, proszek aluminiowy, azotek glinu, tlenek magnezu, azotek boru oraz polidimetylosiloksan. Nie wiemy jednak, czy w przypadku nowej wersji ulegnie on zmianie. Przewodność cieplna MX-5 wynosi 8,5 W/m-K. To całkiem niezły wynik, chociaż rozwiązania na przykład od Thermal Grizzly gwarantują lepszą przewodność, ale są przez to droższe.

Nie wiemy niestety, co zaoferuje MX-6, jednak możemy spodziewać się ulepszeń, które pomogą w chłodzeniu nowych procesorów Intela oraz AMD. Nowa pasta od Arctica pojawiła się już w ofercie niemieckiego Amazonu, gdzie tubka o pojemności 4 gramów została wystawiona za 28,75 euro. Jest to najpewniej "robocza" wycena, która ulegnie zmianie po oficjalnej premierze. A z jakiej pasty termoprzewodzącej Wy najczęściej korzystacie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa pasta termoprzewodząca Arctic MX-6 nadchodzi?

 0