Nowe procesory Intel Core i3 z Hyper-Threading - czyli 4 rdzenie i 8 wątków

Nowe procesory Intel Core i3 z Hyper-Threading - czyli 4 rdzenie i 8 wątków

Według najnowszych przecieków, nadchodzące procesory Intel i3-10100, czyli najtańsze układy z całej nowej serii, posiadać będą 4 rdzenie, ale aż osiem wątków. Dotychczas, procesory i3 obecne na rynku nie posiadały Hyper-Threading, co oznacza, że czeka nas spory skok wydajności w najtańszych segmentach procesorów. TUM_APISAK, który za pośrednictwem Twittera dzieli się wieloma (potwierdzonymi później) przeciekami, tym razem wypatrzył w bazie danych benchmarka SiSoftware nowy wpis, który zdaje się zdradzać nieco na temat wydajności nadchodzącego Comet Lake Core i3-10100. Najważniejszą oczywiście nowością jest 4-rdzeniowa i 8-wątkowa konstrukcja. Za taką konfigurację rdzeni i wątków jeszcze dwa lata temu trzeba było zapłacić około 350 dolarów. Core i3-10100 ma zadebiutować w cenie około 120 dolarów, co stanowi około jednej trzeciej wspomnianej wcześniej ceny.

Intel reaguje na groźną konkurencję ze strony Ryzenów i dodaje Hyper-Threading do procesorów i3, które teraz będą posiadać 4 rdzenie i 8 wątków.

Dodanie Hyper-Threading do procesorów z niższej półki, jakimi jest rodzina i3, jest bez wątpienia odpowiedzią na sukces procesorów Ryzen. AMD może zaoferować więcej rdzeni za mniejsze pieniądze, a to poważnie  zaszkodziło udziałowi Intela w rynku. Chip, który pojawił się w bazie danych SiSoft jest prawdopodobnie próbką inżynieryjną, więc rzeczywiste specyfikacje i wyniki testów porównawczych mogą ulec zmianie zanim nastąpi premiera. Obecnie układ działa z częstotliwością 3,6 GHz z 4 x 256kB pamięci podręcznej L2 i 6 MB pamięci podręcznej L3. Nie wiemy wiele o taktowaniu boost, ale inne przecieki mówił, że dla tego układu wynosi 4,4 GHz.

Platforma Comet Lake zostanie zbudowana na litografii Intela 14nm +++ i jak się okazuje będzie wyposażona Hyper-Threading we wszystkich możliwych konstrukcjach. Plotki mówią, że wariant i5 ma 6 rdzeni / 12 wątków, i7 ma 8 rdzeni / 16 wątków, a i9 ma 10 rdzeni / 20 wątków. Spodziewamy się, że premiera Comet Lake nastąpi na początku 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe procesory Intel Core i3 z Hyper-Threading - czyli 4 rdzenie i 8 wątków

 0