Nowy smartfon z dwoma ekranami? Samsung złożył wniosek o patent

Nowy smartfon z dwoma ekranami? Samsung złożył wniosek o patent

Samsung złożył wniosek patentowy w Światowym Biurze Własności Intelektualnej (WIPO), który dotyczy smartfona z dwoma ekranami. Według patentu, drugi wyświetlacz miałby znajdować się na tyle urządzenia i być przezroczysty, co po jego wyłączeniu pozwoliłoby na zachowanie jednolitego wyglądu plecków. Dostępne informacje wskazują także, iż dodatkowy panel zajmowałby 60% dolnej części tylnej obudowy oraz posiadałby funkcję always-on display.

Samsung ma już w swojej ofercie kilka ciekawych smartfonów o nietypowej budowie. Składane urządzenia to żadna nowość dla koreańskiej marki. Firma widocznie ma w planach zaskoczyć nas czymś jeszcze. Do Światowego Biura Własności Intelektualnej (WIPO) trafił wniosek Samsunga o przyznanie patentu na smartfon z dwoma ekranami. Jest to pewna wskazówka, dzięki której wiemy, w jakim kierunku może podążać marka w przyszłości. Zgłoszenie zawiera informacje o urządzeniu, które ma posiadać przezroczysty ekran na tylnej obudowie. Jego wyłączenie skutkowałoby zachowaniem jednolitego wylądu plecków. Patent przewiduje także wykorzystanie panelu z funkcją always-on display, co umożliwiłoby ciągłe wyświetlanie najważniejszych informacji. Niestety grafiki, którymi dysponujemy są w bardzo niskiej rozdzielczości.

Samsung złożył wniosek o przyznanie patentu na smartfon z dwoma ekranami. Dodatkowy wyświetlacz miałby zajmować 60% przestrzeni na tylnej obudowie i cechować się funkcją always-on display.

Samsung patent na smartfon z dwoma ekranami

Dodatkowy ekran miałby znajdować się w dolnej części tylnego panelu i zajmować około 60% jego powierzchni. Oznacza to, że wciąż pozostałoby sporo miejsca dla rozbudowanego systemu aparatów. Warto wspomnieć, że patent został złożony w styczniu bieżącego roku, jednak dopiero teraz wyciekł do sieci. Należy pamiętać, że tego typu innowacje bardzo często nie zostają finalnie wykorzystane w praktyce.

Samsung patent na smartfon z dwoma ekranami

Możemy więc zakładać, że Samsung zastrzegł sobie prawa do ciekawego pomysłu, a po czasie zdecydował że skupi się na innych urządzeniach. Niemniej jednak Koreańczycy wiodą prym jeśli chodzi o rynek składanych smartfonów, a co za tym idzie - są także jednym z liderów w kwestii nowych technologii. A jak wy byście wykorzystywali dodatkowy wyświetlacz na co dzień?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy smartfon z dwoma ekranami? Samsung złożył wniosek o patent

 0