NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci jednak istnieje i świetnie kopie kryptowaluty

 NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci jednak istnieje i świetnie kopie kryptowaluty

Słyszeliśmy doniesienia, że w niektórych krajach miały się pojawiać karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti 20 GB, jednak mało kto dawał wiarę tym pogłoskom. Teraz mamy pewność, że karty te są rzeczywiście prawdziwe, a kilka z nich trafiło nawet do sprzedaży detalicznej, z czego jedna została przetestowana.

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti w jednym z wariantów miała oferować aż 20 GB pamięci, jednak jak wiemy, ostatecznie NVIDIA zdecydowała o wprowadzeni 12 GB pamięci GDDR6X. Producenci postanowili jednak nie rezygnować ze wcześniejszego projektu i wypuścili na rynek karty GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci, a kupić je można choćby w Rosji. Widoczna na zdjęciach karta to autorski projekt Gigabyte, który wyposażony jest w układ graficzny Ampere GA102 z 20 GB pamięci GDDR6X na 320-bitowym interfejsie magistrali.

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci faktycznie istnieje i oferuje naprawdę wysoką wydajność wydobycia kryptowalut.

Jest to jeden z wcześniejszych wariantów 3080 Ti, z którego ostatecznie zrezygnowano, a do ogólnej sprzedaży trafiła wersja z 12 GB pamięci GDDR6X, która działa na szynie 384-bitowej i oferuje wyższą przepustowość. Dostępne w Rosji karty zostały wyprodukowane z użyciem GPU, które powstały zanim wprowadzono ogranicznik wydobycia kryptowalut na kartach Ampere, który nazwano LHR (Light Hash Rate). Właściciel karty postanowił zaprezentować jej możliwości z ustawieniami fabrycznymi i po podkręceniu. Karta zapewnia 86 MH/s na domyślnych zegarach i 100 MH/s po przetaktowaniu i umożliwia bez żadnego problemu kopanie z wykorzystaniem różnych algorytmów. Dla porównania zwykły RTX 3080 Ti zapewnia około 65 MH/s w tym samym algorytmie.

Kartę udało się podkręcić o 100 MHz dla rdzenia i 1000 MHz dla pamięci. Niestety gier nie testowano. Właścicielowi karty udało się zdobyć swój egzemplarz za 225000 rubli, czyli ponad 3000 USD. Niestety nie wiadomo ile faktycznie zostało wyprodukowanych takich kart i wysłanych do sprzedawców. O modelu tym przecieki pojawiały się jeszcze pod koniec ubiegłego roku i jak widać, były one trafne.

 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci jednak istnieje i świetnie kopie kryptowaluty

 0