NVIDIA kończy wsparcie dla Windows 7 i 8. Nowe sterowniki kart graficznych tylko dla Windows 10

NVIDIA kończy wsparcie dla Windows 7 i 8. Nowe sterowniki kart graficznych tylko dla Windows 10

Windows 10 jest bez wątpienia obecnie najpopularniejszym systemem z rodziny, jednak wciąż istnieje pewna grupa graczy, którzy z różnych względów korzystają z wersji Windows 7, 8 lub 8.1. Wkrótce mogą oni dostać kolejną motywację do przejścia na najnowszy system operacyjny, a sprawcą nie jest wcale Microsoft a NVIDIA. Zgodnie ze stroną pomocy na stronie internetowej NVIDII, od października tego roku nowe sterowniki Game Ready będą dostępne tylko dla systemu Windows 10. Mówimy tutaj oczywiście o poprawkach optymalizacyjnych dla konkretnych gier o dodawanie nowych produktów, bo krytyczne aktualizacje sterowników bezpieczeństwa będą kontynuowane dla starszych wersji systemu Windows do września 2024 roku.

NVIDIA kończy z nowymi sterownikami dla Windows 7 i 8. Nowe aktualizacje otrzyma tylko Windows 10, przy czym starsze wersje do 2024 roku będą dostawać poprawki zabezpieczeń.

Najprawdopodobniej powodem rezygnacji ze wsparcia jest fakt, że zdecydowana większość właścicieli kart graficznych NVIDII korzysta teraz z systemu Windows 10, a wymuszenie przejścia na najnowszą wersję Windowsa ma "zapewnić właścicielom GeForce doświadczanie najlepszych możliwych zabezpieczeń, wsparcia i funkcjonalności". Oczywiście zmiana wersji systemu i nowe poprawki nie wpłyną w żaden sposób na starsze gry, jednak optymalizacje mogą przynieść większą ilość klatek na sekundę w nowych tytułach. Działania NVIDII mogą sprawić, że oporni na zmiany gracze, w końcu jeśli nie z wyboru, to z konieczności sięgną po "10".

Zakładając, że ankiety sprzętowe na Steam odpowiadają rzeczywistości, to osoby wciąż grające na Windows 7 i Windows 8 stanowią zaledwie 3,18% użytkowników, co jest liczbą śmiesznie małą w porównaniu do posiadaczy Windowsa 10, który trzyma 92,96% udziału. Microsoft zakończył już wspieranie Windowsa 7, a teraz otrzymaliśmy datę zakończenia wsparcia dla obecnego Windows 10. Wkrótce zapewne otrzymamy zapowiedź Windowsa 11, więc nic dziwnego, że NVIDIA kończy wsparcie dla starszych wersji systemu i zapewne inni producenci w niedługim czasie postąpią podobnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA kończy wsparcie dla Windows 7 i 8. Nowe sterowniki kart graficznych tylko dla Windows 10

 0